اخبار ارز دیجیتالارز دیجیتال

احتمال پامپ دوج کوین و سقوط شیبا در برخورد با سطوح کلیدی نمودار!

Rate this post

نوسان قیمت دوج کوین در سطح پشتیبانی 0.06 دلار می‌تواند نقطه ای حیاتی باشد که سرمایه‌گذاران دوج منتظر آن بوده‌ اند.

دوج کوین (DOGE) حول یک نقطه قیمت بحرانی که از 18 آگوست به عنوان یک سطح حمایت قوی عمل کرده است، در حال نوسان است. در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت دارایی تقریباً 0.0605 دلار است. این سطح حمایتی قوی برای دوج کوین بوده است و چهار بار با موفقیت از آن جهش کرده است.

اکنون، این دارایی برای پنجمین جهش خود آماده است و نفس را در سینه سرمایه گذاران و معامله گران حبس کرده است. سطح قیمت 0.06 دلار بیش از یک عدد حمایتی است. این سطح یک آستانه روانی برای سرمایه گذاران و معامله گران است. هر بار که قیمت دوج کوین تا این سطح پایین می‌آید، توانسته است دوباره به بالا برگردد و حس اطمینان را در اطراف این قیمت القا کند. اکنون سوال این است که آیا برای بار پنجم نیز این اتفاق خواهد افتاد؟

داده های اخیر حجم معاملات و فعالیت شبکه هم نشان میدهد که این قیمت می تواند نشان دهنده سطح حمایت قوی باشد. توانایی این دارایی برای حفظ این سطح قیمت می تواند به عنوان یک کاتالیزور برای تغییرات قیمت در آینده عمل کند، یا آن را به سمت سقف های جدید سوق دهد یا ثبات آن را تایید کند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که بازار کریپتو بسیار نوسانی است، و اگرچه عملکرد گذشته می تواند نشان دهنده روند آینده باشد، اما تضمینی برای صددرصدی بودن آن نیست. بنابراین، سرمایه گذاران باید احتیاط کنند و قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، بررسی های لازم را انجام دهند.

نگاهی به وضعیت کلی بازار

حالا اجازه بدهید نگاهی به وضعیت کلی بازار بیندازیم. چون همانطور که میدانید عملکرد ارزهای برتر مانند بیت کوین و اتریوم میتواند بر روند سایر دارایی های بازار کریپتو تاثیر داشته باشد.

همچنین بخوانید : تحلیل نمودار لونا کلاسیک و بررسی حرکت روند آن در کوتاه مدت (4 مهر 1402)

وضعیتی قیمتی بیت کوین و اتریوم و تغییرات نرخ در جفت ارز ETH/BTC به عنوان یک شاخص برای نوسانات عمل می کند و روندهای بازار گسترده تر را نشان می دهد. در واقع جفت ETH/BTC اغلب به عنوان یک فشارسنج برای نوسانات بازار ارز دیجیتال در نظر گرفته می شود. هنگامی که اتریوم در برابر بیت کوین سود می کند، معمولاً نشانه آن است که آلت کوین ها و ارزهای پلتفرم های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در حال رشد هستند. این به نوبه خود اغلب منجر به افزایش نوسانات بازار می شود زیرا معامله گران و سرمایه گذاران تمرکز و سرمایه های خود را به سمت این دارایی ها تغییر می دهند.

چرا این جفت یک شاخص نوسان است؟

به بیان ساده، بیت کوین ارز دیجیتال اصلی بازار است. زمانی که سایر دارایی ها، به ویژه اتریوم، شروع به افزایش در برابر بیت کوین می کنند، نشان دهنده تنوع در علاقه و سرمایه گذاری فعالان بازار است. این تنوع اغلب پیش‌آهنگی برای نوسانات بالاتر است چون نشان می‌دهد که بازار دیگر فقط بیت‌کوین محور نیست.

ظهور پلتفرم‌های دیفای که بیشتر آنها بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند، لایه دیگری به این روایت اضافه می‌کند. افزایش اخیر قیمت اتریوم در برابر بیت کوین نشان می دهد که ما ممکن است وارد مرحله افزایش نوسانات بازار شویم. این نشانه آن است که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به دارایی هایی فراتر از بیت کوین نگاه می‌کنند و به دنبال دارایی‌های جایگزین هستند که انواع مختلفی از ارزش و سود را ارائه می‌دهند. این امر به ویژه برای اتریوم که در قلب بخش پررونق دیفای قرار دارد بسیار مهم است.

همچنین بخوانید: تحلیل تکنیکال ارزهای مهم امروز در کوتاه مدت | پپه، ریپل و کاردانو در نقاط سرنوشت ساز

رقیب دوج کوین در چه وضعیتی است؟

شیبا اینو هم پس از افت اخیر اکنون با یک مقطع حساس روبرو شده است. این دارایی اخیراً به زیر مرز پایینی روند صعودی قیمت خود سقوط کرده است، حرکتی که به طور بالقوه می تواند کاهش کلی قیمت آن را تسریع کند.

طبق آخرین داده‌ها، قیمت لحظه ای شیبا اینو برای سرمایه‌گذارانی که روند صعودی آن را دنبال می‌کنند رقم نگران‌کننده‌ای است. تغییر نزولی در قیمت شیبا اینو یک رویداد مجزا نیست. بخشی از یک الگوی گسترده تر است. فعالیت شبکه و حجم معاملات برای SHIB در یک مسیر نزولی بوده است که نشان دهنده کاهش بهره یا شاید مرحله تثبیت قبل از اقدام دیگر قیمت است. در هر صورت، ناتوانی دارایی در حفظ ارزش خود در سطوح بالاتر از این آستانه حیاتی یک پرچم قرمز برای کسانی است که امید به روند صعودی در کوتاه مدت دارند.

با تجزیه و تحلیل پویایی قیمت، واضح است که شیبا اینو در تلاش برای یافتن پایه محکم است. سقوط دارایی به زیر مرز پایین روند صعودی می تواند به عنوان کاتالیزوری برای افت بیشتر عمل کند. این یک مورد کلاسیک است که در آن شکستن یک سطح پشتیبانی کلیدی می‌تواند باعث افزایش سفارش‌های فروش شود و قیمت را پایین‌تر بیاورد. این وضعیت با کاهش فعالیت شبکه تشدید می شود. یک شبکه پر جنب و جوش اغلب نشانه سلامت و پتانسیل رشد یک دارایی است. در مقابل، کاهش فعالیت شبکه معمولاً نشان‌دهنده کاهش علاقه سرمایه‌گذاران است که می‌تواند نشان دهنده کاهش قیمت باشد.

منبع: یوتودی

پیوند کوتاه: https://www.shamohsen.net/?p=1892

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *