ارز دیجیتال

بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی با احتمال انفجار قیمت تا سال 2025

5/5 - (1 امتیاز)

ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی، یعنی دارایی‌های دیجیتالی که از هوش مصنوعی در فناوری‌ های زیر ساخت یا روایت‌ های تبلیغاتی خود استفاده می‌کنند.

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در سه‌ ماهه اول سال 2023 سر تیتر اخبار بودند.

با فروکش کردن هیاهو اطراف آنها، این بخش همچنان در کانون توجه بسیاری از علاقه‌ مندان به ارزهای دیجیتال است.

در این راهنما، ما قصد داریم از نزدیک به ارزشمند ترین و امیدوار کننده‌ ترین ارزهای هوش مصنوعی نگاه کنیم و برخی از چشم‌اندازهای این بخش آشفته و پر رونق را مورد بحث قرار دهیم.


افزایش دوباره ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی: آنچه باید بدانیم!

در سال‌های 2022-2023، تعدادی پیشرفت بزرگ در بخش هوش مصنوعی، به اصطلاح “Big Data” و یادگیری ماشین انجام شد.

با انتشار عمومی ربات ChatGPT مبتنی بر GPT-3، و سپس مدل‌های زبان بزرگ GPT-3.5 و GPT-4 و تولیدکننده تصویر DALL·E 3، پروژه‌های ارزهای دیجیتال شروع به کاوش در فرصت‌های باز شده توسط هوش مصنوعی کردند.

ارزهای رمزنگاری شده هوش مصنوعی دارایی های دیجیتالی (آلت کوین) هستند که به نوعی با هوش مصنوعی و حوزه های مرتبط با علوم کامپیوتر مرتبط هستند.

ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی می‌توانند برای جمع‌ آوری سرمایه در پروژه‌ های تحقیق و توسعه مرتبط با هوش مصنوعی استفاده شوند یا به‌ عنوان توکن‌ های کاربردی در سیستم‌ هایی که از هوش مصنوعی و ML استفاده می‌کنند، به کار روند.

با این حال، اکثر ارزهای هوش مصنوعی فقط از موضوع برای تبلیغ تهاجمی استفاده می کنند.

به دنبال افزایش علاقه به چت ربات ChatGPT بر اساس مجموعه داده های GPT-3، بسیاری از ارزهای هوش مصنوعی در سه ماهه اول سال 2023 بین 100 تا 1000 درصد افزایش یافتند.

علاوه بر معامله توکن‌ های هوش مصنوعی، علاقه‌ مندان به ارزهای دیجیتال می‌توانند از پلتفرم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای یادگیری برنامه‌ نویسی، نوشتن قرار دادهای هوشمند و dApps و ارتقای درک خود از بخش بلاک چین استفاده کنند.

با افزایش محبوبیت فناوری هوش مصنوعی در زمینه های مختلف اقتصاد، تلاش برای کشف ابزارهای آن ممکن است یک شرط هوشمندانه باشد.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارز هوش مصنوعی یک ارز دیجیتال است که به نوعی با هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و داده های زیادی مرتبط است. از زمان آغاز سرخوشی AI کریپتو در نوامبر 2022، سه گروه از توکن های AI پدید آمده اند:

توکن های کاربردی یا حاکمیتی پروژه هایی

که از هوش مصنوعی برای اهداف تجاری خود استفاده می کنند (مانند NMR و SURE).

توکن های رمزنگاری به عنوان ابزار جمع آوری کمک های مالی برای

پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی (VXV)

توکن هایی که فقط از روایت هوش مصنوعی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند بدون اینکه آن را در فناوری خود ادغام کنند.
🔺دسته سوم، بزرگترین، سوداگرانه ترین و بی ثبات ترین گروه دارایی های ارز دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی است.

چگونه از هوش مصنوعی در ارز دیجیتال بهره مند شویم؟

اول از همه، ChatGPT می تواند برای اهداف آموزشی مفید باشد. اساسا، شما می توانید هر سوالی در مورد ارز دیجیتال بپرسید

و به زبان ساده پاسخ مفصلی خواهد داشت. با این حال، اکثر آخرین مجموعه‌های داده در GPT-4 به فرآیندها و مفاهیم ژانویه 2022 اشاره می‌کنند، بنابراین داده‌های آن ممکن است قدیمی باشد.

همچنین بخوانید : شیبا اینو یا ریپل ؟ کدام ارز تا کریسمس 2023 سود خوبی می دهد؟

همچنین ChatGPT می تواند به شما در یادگیری زبان های برنامه نویسی کمک کند. به عنوان مثال، می تواند به نوشتن اولین قرارداد یا توکن هوشمند شما کمک کند.

سپس، پلتفرم‌های مبتنی بر GPT می‌توانند به شما در بررسی امنیت برخی قرار دادهای هوشمند کمک کنند.

می‌توانید بپرسید که آیا کد دارای آسیب‌ پذیری است و هوش مصنوعی ممیزی سریع قرار دادهای هوشمند را انجام می‌دهد.

10 مورد از بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در سه ماهه چهارم 2023

طبق داده های CoinGecko، اکنون بیایید نگاهی به 10 ارز دیجیتال برتر با هوش مصنوعی بر اساس ارزش بازار داشته باشیم.

در CoinGecko، این ارزها را می‌توان در داشبورد

“Top Artificial Intelligence (AI) Coins by Market Cap” ردیابی کرد.

در بخش “Categories” می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

و در CoinMarketCap، دسته مشابهی به نام “Top AI & Big Data Tokens by Market Capitalization” نامیده می شود که دارای طیف وسیع تری از سکه ها است.

ارز رندر (RNDR)

شبکه رندر (RNDR) که در سال 2017 توسط Jules Urbach راه اندازی شد، پلتفرم پیشگام برای رندرینگ غیرمتمرکز مبتنی بر GPU است. این اجازه میدهد

تا از منابع محاسباتی GPU های توزیع شده جغرافیایی برای ارائه تصاویر سه بعدی استفاده کنید. این پلتفرم خود را به عنوان یک بازار دوطرفه معرفی می کند که برای هماهنگی منابع کارآمد عرضه و تقاضای GPU طراحی شده است.

از آنجایی که ایجاد تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی یکی از محبوب‌ ترین و اصلی‌ ترین بخش های فعلی هوش مصنوعی است،
شبکه رندر (RNDR) شانس بی‌ نظیری برای افزایش تعداد کاربران و مشارکت‌ کنندگان خود دارد.

ارز فچ ای آی (FET)

ارز دیجیتال Fetch.ai بستری برای ادغام خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در فرآیندهای تجاری است.

این پروتکل به گونه‌ ای طراحی شده است که به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا سیستم‌های فعلی خود را بدون تغییر تنظیمات API «آماده هوش مصنوعی» تغییر دهند.

ارز فچ ای آی شامل اکوسیستمی از “عوامل هوش مصنوعی” است، یعنی ماژول‌های مجزا که برای رسیدگی به چالش‌های مختلف تجاری

از رزرو سفر گرفته تا مدیریت خودروهای الکتریکی و پارکینگ – به روشی low-code طراحی شده‌اند. این پلتفرم توسط بنیاد Fetch.ai، یک موسسه غیرانتفاعی مستقر در هلند پشتیبانی می شود.

ارز سینگولاریتی نت (AGIX)

سینگولاریتی نت (AGIX) که توسط دکتر بن گورتزل راه اندازی شد، به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال کهنه کار هوش مصنوعی شناخته شده است.

این با اکوسیستم کاردانو (ADA)، دومین بلاک چین بزرگ اثبات سهام (PoS) مرتبط است.

مجموعه پیشرفت‌های SingularityNET شامل محصولات مختلفی در حوزه هوش مصنوعی، از جمله AI-Domain Specific Language یا همان DSL و بازاری برای ابزارهای AI/ML است.

توکن AGIX آن را می‌توان در زنجیره اتریوم (ETH) و کاردانو (ADA) استیک یا معامله کرد.

ارز AKT

پروتکل غیرمتمرکز Akash Network خود را به عنوان یک ابر غیر متمرکز منبع باز معرفی کرد که به کاربران امکان می دهد منابع محاسباتی را به صورت ایمن و کارآمد خریداری و بفروشند.

از نظر فنی، ارز AKT یک بلاک چین L1 است که بر روی Cosmos SDK ساخته شده است و با پروتکل IBC سازگار است.

این پلتفرم همچنین یک سرویس لیزینگ IP “غیرقابل توقف” را ارائه می دهد تا امکان میزبانی سرویس های مختلف را فراهم کند.

این سیستم بر روی Kubernetes، سیستم ارکستراسیون کانتینر پیشرو در صنعت، اجرا می‌شود تا مهندسان Web2 بتوانند از ابزارهای آشنا استفاده کنند.

ارز اوشن (OCEAN)

پروتکل اوشن (OCEAN) که در سنگاپور راه اندازی شده است، یکی از قدیمی‌ ترین پروتکل‌های هوش مصنوعی داده در کریپتو است که در سال 2020، آدرس قرارداد هوشمند آن تغییر کرده است.

همچنین بخوانید : شیبا از سرویس SNS رونمایی کرد! ورود shib به عصر جدیدی از هویت دیجیتال

پروتکل اوشن (OCEAN) در مفاهیم Data Tokens، Data NFTs و Compute-to-Data فناوری پیشگام بود.

هدف این شرکت معرفی فناوری های غیرمتمرکز به بخش های داده برای مشاغل است. توکن OCEAN همچنین می تواند توسط شرکت کنندگان در فعالیت های پروتکل به اشتراک گذاشته شود.

ارز SURE

پروتکل InSure DeFi یک توکن ارز دیجیتال است که برای موارد استفاده پیچیده در بخش DeFi استفاده می شود. با SURE، کاربران می‌توانند با قرار دادن توکن‌ها و خرید بسته‌های “coverage”، از نمونه کارها خود در برابر کلاهبرداری و راگ پول محافظت کنند.

برخلاف Nexus Mutual و دیگر پروتکل‌های دیفای، اکوسیستم ارز SURE به شیوه‌ای غیرقابل اعتماد همتا به همتا کار می‌کند. SURE را می توان از طریق وب سایت رسمی پروژه با حداکثر 24٪ APY از طریق فرآیند استیکینگ قفل کرد. در سال 2024، تیم آن یک DAO متمرکز بر VC را برای دارندگان توکن خود راه اندازی خواهد کرد.

ارز اوریجین تریل (TRAC)

اوریجین تریل (TRAC) یک پروژه نسل جدید است که به بررسی اصالت کالا می پردازد. این ابزار از نمودار دانش غیرمتمرکز استفاده می کند و مرکز DKG را در بالای شبکه پولکادات (DOT) تقویت می کند.

با دارایی‌های دانش آماده هوش مصنوعی TRAC، مشتریان در سراسر جهان می‌توانند به راحتی بررسی کنند که آیا لباس‌ها، کفش‌ها و غیره اصلی یا تقلبی می‌خرند. تمرکز این استارتاپ بر بازارهای صادراتی ایالات متحده است.

ارز آی کیو (IQ)

ارز آی کیو (IQ) که قبلا به عنوان Everipedia شناخته می شد، در حال ساخت بزرگترین دانشنامه غیرمتمرکز بر روی وب 3 و ارزهای دیجیتال است.

اخیراً یک نسخه بتای عمومی از IQGPT، یک ربات اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی در دانش کریپتو و Web3 راه اندازی کرده است. همچنین، در سه ماهه اول سال 2023، IQ.wiki مدل GPT-3 OpenAI را برای خلاصه کردن مقالات ویکی‌پدیا یکپارچه کرد.

IQ ابزار کاربردی و دارایی حاکمیتی پلتفرم است. با استفاده از این توکن، کاربران می‌توانند از طریق فهرست‌های انتظار دسترسی محدود، زودتر به نسخه‌های جدید ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی محصول دسترسی داشته باشند.

ارز نومرایر (NMR)

ارز Numeraire یک پروژه منبع باز است که هدف آن ساخت پیش‌ بینی قیمت سهام با استفاده از قدرت هوش مصنوعی و ML است. کاربران می توانند پیش بینی قیمت را برای کنترل سرمایه صندوق تامینی Numerai ارسال کنند. ماهرترین و موفق ترین معامله گران در توکن های NMR متناسب با سهم خود پاداش دریافت می کنند.

دانشمندان پیشرو داده آن موفق به ایجاد استراتژی هایی با 500٪ در APY شدند. این پلتفرم توسط تیم رده بالای VC Union Square Ventures، یکی از بنیانگذاران Renaissance و یکی از بنیانگذاران کوین بیس پشتیبانی می شود.

ارز RLC

IExec خود را به عنوان یک بازار Web3 یک مرحله ای برای منابع محاسباتی تبلیغ می کند. این به ویژه بر بازاریابی Web3 متمرکز است و سطح بالایی از حریم خصوصی را برای همه مشتریان حفظ می کند. این پلتفرم زیرساخت اوراکل و SDK خود را دارد.

RLC تنها ارز دیجیتال این پلتفرم است که برای تراکنش های درون برنامه ای استفاده می شود.

جمع بندی

رمز ارزهای هوش مصنوعی را باید به عنوان طیف وسیعی از توکن ها نام برد که به نحوی با روایت های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مرتبط هستند.

چنین توکن‌هایی می‌توانند در مفاهیم واقعی فناوری هوش مصنوعی استفاده شوند،

می‌توانند به عنوان ابزار جمع‌ آوری سرمایه عمل کنند یا فقط از هوش مصنوعی به عنوان بخشی از روایت‌های بازاریابی استفاده کنند.

ترند شدن ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی با آغاز به کار چت ربات OpenAI ChatGPT و تولید کننده تصویر DALL·E 3 آغاز شد. با این حال،

برخی از آنها از زمان رالی ارزهای دیجیتال در سال 2017 وجود داشته اند.

 

پیوند کوتاه:  https://www.shamohsen.net/?p=2546

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *