ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل نمودار 10 ارز برتر در راستا جلسه فدرال رزرو امروز (30 فروردین 1403)

Rate this post

قیمت ارز بیت کوین به پایین‌ترین حد خود در سال 2024 رسیده است و آلت‌کوین‌ها تنها چند روز قبل از هاوینگ سقوط کرده‌اند.

بیت کوین در 17 آوریل به 61000 دلار بازگشت که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

طبق داده‌های Farside Investors، نوسانات اخیر قیمت بیت‌کوین منجر به خروج خالص از صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) در 12 و 15 آوریل شده است.

کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیر عامل CryptoQuant در یک پست X گفت که تقاضا برای ETF بیت کوین “به مدت 4 هفته راکد بوده است.”

با این حال

یک دلیل برای آرامش خاطر گاوها این است که نهنگ‌ها وحشت‌زده نشده‌اند و با ضعف برای فروش دارایی‌های خود اقدام نمی‌کنند.

داده‌های شرکت تحقیقاتی Santiment نشان می‌دهد که بزرگترین گروه‌های کیف پول بیت کوین از اول مارس در حال انباشتگی بوده‌اند.

به نظر می‌رسد نهنگ‌ها به دلیل چشم‌انداز صعودی در دراز مدت، جایگاه خود را حفظ کرده‌اند.

Bitwise Asset Management در یک پست X اعلام کرد که پس از سه هاوینگ قبلی بیت کوین، قیمت به مدت یک ماه با یک روند رنج حرکت می‌کرد اما یک سال پس از رویداد شاهد افزایش سه رقمی بود.

⁉️آیا بیت کوین و قیمت سایر ارزهای دیجیتال بیشتر اصلاح می شوند یا برای چند روز دیگر نوسانات رنج دارند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

ارز بیت کوین (BTC)

خرس‌ها تلاش می‌ کنند بیت‌ کوین را به زیر سطح حمایت 60775 دلاری در 17 آوریل برسانند و یک الگوی سقف دو قلو را تکمیل کنند.

ارز

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت BTC/USDT ممکن است حرکتی نزولی را به سطح 50% فیبوناچی اصلاحی 58017 دلار و سپس به سطح 61.8% اصلاحی 54298 دلار آغاز کند. گاوها با سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین احتمالاً از این سطح دفاع خواهند کرد، اما اگر خرس‌ها غلبه کنند، این جفت ممکن است به هدف الگوی 47773 دلار سقوط کند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین‌های متحرک بالاتر رود، این دیدگاه منفی باطل می‌شود.

در این صورت ممکن است خرس‌ها به دام بی‌افتند و در نتیجه یک رالی صعودی در کوتاه مدت ایجاد شود. این امر چشم‌انداز رالی بالای 73777 دلار را افزایش می‌دهد.

ارز اتریوم (ETH)

اتریوم از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3301 دلار) در 15 آوریل رد شد و در 16 آوریل به زیر سطح حمایت 3056 دلار رسید.

ارز

اگر قیمت زیر 3056 دلار باقی بماند، ممکن است جفت ETH/USDT به 2852 دلار کاهش یابد، که این یک سطح حیاتی برای دفاع گاوها است زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن ممکن است فروش را تسریع کند. این جفت می‌تواند تا 2717 دلار و سپس به 2200 دلار سقوط کند.

اما اگر قیمت با قدرت از 2852 دلار بازگردد، نشانه‌ی خرید قوی اتریوم در سطوح پایین‌تر خواهد بود. در این صورت، گاوها تلاش دیگری برای از بین بردن میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهند داشت و اگر موفق شوند، این جفت ممکن است به 3679 دلار صعود کند.

ارز بایننس کوین (BNB)

پس از نوسان قیمت بایننس کوین بین میانگین‌ های متحرک به مدت سه روز، این ارز دیجیتال در 17 آوریل به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (541 دلار) سقوط کرد که نشان می‌ دهد خرس‌ها بر گاوها غلبه کرده‌ اند.

ارز

جفت BNB/USDT می‌تواند به حمایت قوی در 495 دلار سقوط کند، که یک سطح مهم است که باید مراقب آن باشید. اگر این حمایت از بین برود، جفت BNB/USDT در معرض سقوط تا 460 دلار و سپس به 400 دلار خواهد بود.

در روند صعودی، بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (565 دلار) اولین نشانه‌ای از قدرت است. سپس این جفت ارز می‌تواند به مقاومت بالای 635 دلار صعود کند، جایی که خرس‌ها تلاش خواهند کنند حرکت صعودی را متوقف کنند.

ارز سولانا (SOL)

سولانا در 15 آوریل 156 دلار را رد کرد و به حمایت 126 دلار رسید. این نشان می‌ دهد که هر تلاش برای بازیابی با فروش قوی خرس‌ ها مواجه می‌ شود.

ارز

میانگین‌های متحرک یک تقاطع نزولی را تکمیل کرده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد قیمت به سمت سطح حمایت حرکت می‌کند. اگر حمایت 126 دلار از بین برود، فروش ممکن است تشدید شود و جفت SOL/USDT به 100 دلار سقوط کند.

در مقابل، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی افزایش یابد، تقاضا در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. در این صورت، این جفت ممکن است تا 162 دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالای این مقاومت نشان دهنده بازگشت گاوها به بازی است.

ارز ریپل (XRP)

بازیابی XRP در 15 آوریل به 0.52 دلار رسید که نشان می‌ دهد خرس‌ ها به قدرت نمایی ادامه می‌ دهند و با هر رالی صعودی جزیی برای فروش اقدام می کنند.

ارز

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.56 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع فروش نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را در دست دارند. فروشندگان باید قیمت را به زیر 0.46 دلار کاهش دهند تا حرکت نزولی را به سمت حمایت حیاتی در 0.41 دلار آغاز کنند. انتظار می‌رود خریداران با خرید ریپل به شدت از سطح حمایت 0.46 تا 0.41 دلار دفاع کنند.

هر تلاشی برای بازیابی به احتمال زیاد با فروش 0.52 دلار و دوباره در میانگین متحرک نمایی 20 روزه مواجه خواهد شد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت نشان می‌دهد که جفت XRP/USDT ممکن است برای مدت طولانی‌تری بین 0.41 دلار و 0.74 دلار در نوسان باشد.

ارز دوج کوین (DOGE)

رالی صعودی دوج کوین در SMA 50 روزه (0.17 دلار) در 15 آوریل متوقف شد، که نشان می دهد خرس ها با هر افزایشی به فروش خود ادامه می دهند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.17 دلار) در حال کاهش است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها برتری دارند. آنها دوباره سعی خواهند کرد جفت DOGE/USDT را به حمایت حیاتی 0.12 دلار کاهش دهند. این سطح احتمالاً نظر سرمایه‌گذاران را برای خریداری دوج کوین جلب می‌کند زیرا شکستن زیر آن می‌تواند شرایط را برای سقوط به 0.08 دلار فراهم کند.

خط روند نزولی مقاومت مهمی است که در روند صعودی باید مراقب آن باشیم. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، جفت ممکن است تا 0.20 دلار و بعداً به 0.23 دلار افزایش یابد.

ارز تون کوین (TON)

تون کوین در 15 آوریل از خط مقاومت کانال صعودی رد شد و در 15 آوریل در نزدیکی خط حمایت سقوط کرد.

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (5.92 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها قدرت را در دست دارند. خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط مقاومت برسانند. اگر این مقاومت به سمت بالا شکسته شود، جفت TON/USDT می‌تواند قدرت نمایی کند و تا 8.56 دلار و سپس به 10 دلار افزایش یابد.

این دیدگاه خوشبینانه در صورت کاهش قیمت و سقوط به زیر کانال نفی خواهد شد. این مسیر را برای سقوط به SMA 50 روزه (4.54 دلار) باز می‌کند.

ارز کاردانو (ADA)

شکست گاوها در شروع یک بازگشت معنی دار از 0.46 دلار، خطر شکست تا 0.40 دلار را در کاردانو افزایش می دهد.

خریداران احتمالاً از 0.40 دلار با قدرت دفاع می‌کنند زیرا اگر این حمایت شکست بخورد، فروش می‌تواند افزایش یابد و جفت ADA/USDT ممکن است تا 0.35 دلار سقوط کند. شیب متحرک نمایی 20 روزه (0.54 دلار) و RSI در منطقه اشباع فروش نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را در دست دارند.

اگر قیمت از 0.40 دلار جهش پیدا کند، تقاضا را در سطوح پایین‌تر نشان می‌دهد. در این صورت ممکن است گاوها با خرید سریع کاردانو قیمت را به بالاتر از 0.50 دلار برسانند. سپس این جفت می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه و پس از آن به 0.62 دلار برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالشی قوی ایجاد کنند.

ارز آوالانچ (AVAX)

بازیابی آوالانچ حتی نتوانست به سطح شکست 42 دلار برسد که نشان دهنده عدم خرید تهاجمی گاوها است.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در نزدیکی منطقه اشباع فروش قرار دارند که نشان می‌دهد قدرت در دست خرس‌ها است. پشتیبانی برای تماشای نزولی 29 دلار و سپس 27 دلار است. اگر این منطقه شکست بخورد، فروش می‌تواند تشدید شود و جفت AVAX/USDT می‌تواند به 20 دلار سقوط کند.

رالی صعودی احتمالاً با فروش قوی در خط روند نزولی مواجه خواهد شد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت اولین نشانه از بازگشت گاوها خواهد بود. این جفت پس از آن می‌تواند یک رالی تا 50 دلار افزایش دهد.

ارز شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو در سه روز گذشته در یک محدوده رنج نوسان دارد که نشان دهنده عدم فروش یا خرید تهاجمی در این سطوح است.

انتظار می‌رود که خرس‌ها در سطح 0.000017 دلار یک منطقه مقاومتی ایجاد کرده‌اند. اگر این حمایت از بین برود، فروش می‌تواند شتاب بگیرد و جفت SHIB/USDT ممکن است سقوط شدیدی را به سمت حمایت اصلی بعدی در 0.000010 دلار آغاز کند. این یک اصلاح 100٪ از آخرین مرحله رالی را تکمیل می‌کند.

در مقابل، صعود با خرید شیبا اینو به بالای خط روند نزولی اولین نشانه از دست دادن قدرت خرس‌ها خواهد بود. سپس ممکن است این ارز دیجیتال تا قیمت 0.000033 دلار افزایش یابد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها دفاعی قوی داشته باشند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *