ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر در میان سردرگمی معامله گران (9 دی 1402)

Rate this post

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

قیمت بیت کوین همچنان در یک کانال رنج نوسان دارد، اما چندین آلتکوین که افزایش شدیدی را تجربه کرده اند، اکنون شاهد ذخیره سود هستند.
بیت کوین سودهای سالانه خود را حفظ کرده است، اما شکستن بالاتر از 44700 دلار در 17 ماه گذشته که در اوایل این ماه تعیین شده بود، دشوار است. این نشان می دهد که فعالان بازار قبل از تصمیم گیری در مورد برنامه های کاربردی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) که در ژانویه پیش بینی می شود، برای شروع یک رالی صعودی دیگر اقدام نمی کنند.


پیش بینی اینکه معامله گران در صورت تایید یک یا چند ETF بیت کوین چه واکنشی نشان خواهند داد دشوار است. عدم تقاضای قوی برای ETF ها پس از تایید می تواند آن را به یک رویداد “فروش با اخبار” تبدیل کند، در حالی که ورود شدید به ETF ها در چند روز اول می تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود.

عدم اطمینان در مورد حرکت کوتاه مدت بیت کوین، علاقه خرید به آلت کوین ها را افزایش داده است. این یکی از دلایل کاهش تسلط بیت کوین از حدود 55 درصد به 51 درصد در چند روز گذشته است.

آیا بیت کوین روند صعودی خود را از سر می گیرد یا برای ذخیره سود آماده می شود؟ آیا آلت کوین ها می توانند عملکرد بهتری داشته باشند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین (BTC)

بیت کوین در 29 دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 42,597 دلار رسید، اما همچنان در الگوی مثلث صعودی نوسان دارد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است که نشان دهنده تضعیف حرکت صعودی است.

خریداران باید قیمت را به بالای 44700 دلار برسانند تا مثلث را کامل کنند و کنترل را دوباره به دست آورند. جفت BTC/USDT می تواند به هدف الگوی 49178 دلار برسد.

برخلاف این فرض، شکست زیر مثلث، الگو صعودی را باطل می‌کند. این می تواند فروش را تسریع کند و جفت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (40295 دلار) برساند. گاوها با خریداری بیت کوین تلاش خواهند کرد تا از سقوط بیشتر قیمت در این سطح جلوگیری کنند، اما اگر شکست بخورند، سطح حمایت بعدی احتمالاً 37980 دلار خواهد بود.

تحلیل اتریوم (ETH)

اتریوم در 27 دسامبر بالای الگوی مثلث نزولی بسته شد و تلاش کرد تا مرحله بعدی روند صعودی را در 28 دسامبر آغاز کند.

با این حال، خرس ها تسلیم نشدند. آنها با قیمت 2445 دلار برای فروش دارایی های خود اقدام کردند و قیمت را به زیر 2403 دلار رساندند. قیمت از کانالی که خریداران وارد آن شدند تا سطح شکست کاهش یافت. با این حال، انتظار می رود روند اصلی با افزایش میزان سرمایه گذاری در اتریوم در اوایل سال 2024 از سر گرفته شود.

اگر این کار را انجام دهند، جفت ETH/USDT سعی می کند روند صعودی را از سر بگیرد و هدف بعدی در رالی صعودی 3000 دلار است.

در همین حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز خواهند داشت. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2269 دلار) برسانند و شروع به کاهش به خط حمایت کانال نزدیک به 2000 دلار کنند.

تحلیل بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال بایننس کوین در 28 دسامبر بالاتر از هدف الگوی 333 دلاری خود حرکت کرد اما نتوانست سطوح بالاتر را حفظ کند. این نشان دهنده سود گرفتن توسط معامله گران است.

اکنون، جفت BNB/USDT می تواند به سطح 50 درصد فیبوناچی اصلاحی 300 دلار برگردد، که احتمالا به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهد کرد. اگر قیمت از 300 دلار بازگردد، گاوها با خرید بایننس کوین دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به سمت مقاومت در 350 دلار سوق دهند.

از سوی دیگر، اگر حمایت 300 دلار شکست بخورد، اصلاح ممکن است تا سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 291 دلار و سپس تا خط گردن سقوط کند. انتظار می رود گاو ها با ایجاد فشار خرید بایننس کوین با قدرت از خط گردن محافظت کند.

تحلیل سولانا (SOL)

SOL سولانا از سطح 50% فیبوناچی اصلاحی 96 دلار در 29 دسامبر افزایش یافت، که نشان می‌دهد این احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال خرید ارزان سولانا با کاهش قیمت ها هستند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها قدرت را در دست دارند. جفت SOL/USDT می‌تواند به بالاترین قیمت اخیر یعنی 126 دلار برسد، جایی که گاوها احتمالاً با فروش قوی خرس‌ها مواجه خواهند شد. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت ممکن است به 156 دلار بپرد.

خرس ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (92 دلار) برسانند تا نشان دهنده تغییر روند بالقوه در کوتاه مدت باشد. این جفت پس از آن می تواند به SMA 50 روزه (71 دلار) سقوط کند.

تحلیل ریپل (XRP)

ریپل در 28 دسامبر تلاش کرد تا یک رالی صعودی داشته باشد، اما گاوها با خرید آنی ریپل نتوانستند مقاومت پیش رو را از بین ببرند.

قیمت در چند روز گذشته نزدیک به میانگین های متحرک معامله شده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است. میانگین های متحرک صاف و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان می دهد که جفت XRP/USDT ممکن است مدت زمان بیشتری در محدوده 0.56-0.67 دلار نوسان داشته باشد.

خریداران باید قیمت را به بالای 0.67 دلار برسانند تا کنترل را در دست بگیرند. سپس این جفت می تواند تا 0.74 دلار افزایش یابد که احتمالاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند. اگر قیمت به زیر 0.56 دلار سقوط کند، روند کوتاه مدت نزولی خواهد شد.

تحلیل کاردانو (ADA)

گاوها در 28 دسامبر، ADA کاردانو را به بالای الگوی مثلث متقارن رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را که از سایه بلند کندل روزانه مشخص است، حفظ کنند.

یک مزیت جزئی به نفع گاوها این است که آنها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. این نشان دهنده خرید کاردانو بدون کارمزد در سطوح پایین تر است. اگر قیمت بالاتر از مثلث باشد، گاوها بار دیگر سعی می‌کنند با 0.68 دلار بر مقاومت غلبه کنند. اگر موفق شوند، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. ممکن است جفت کاردانو به 0.80 دلار صعود کند.

خط حمایت مثلث، سطح حیاتی برای دفاع گاوها باقی می ماند، زیرا اگر این حمایت از بین برود، ممکن است جفت حرکت نزولی را تا 0.50 دلار و پس از آن به 0.46 دلار آغاز کند.

تحلیل آوالانچ (AVAX)

اصلاح در AVAX آوالانچ موجب شده است تا قیمت این ارز دیجیتال به حمایت قوی 38 دلار برسد که از اهمیت زیادی برخوردار است.

گاوها با خرید آوالانچ (AVAX) سعی خواهند کرد از حمایت 38 دلاری دفاع کنند و رالی صعودی را آغاز کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت AVAX/USDT ممکن است برای مدتی بین 38 تا 50 دلار محدود بماند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (40 دلار) و RSI بالای 57 نیز به تثبیت احتمالی در کوتاه مدت اشاره می کنند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 38 دلار برسد، این دیدگاه باطل خواهد شد. این ممکن است باعث فروش بیشتر شود و جفت را به 34 دلار و در نهایت به 31 دلار کاهش دهد.

تحلیل دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.09 دلار) معامله می شود که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت واضحی به خریداران برای خرید سریع دوج کوین و فروشندگان این توکن نمی دهد. در کوتاه مدت، قیمت ممکن است بین SMA 50 روزه (0.09 دلار) و مقاومت 0.10 دلار باقی بماند.

تحلیل پولکادات (DOT)

کاهش قیمت در پولکادات به سطح شکست 7.90 دلار نزدیک می شود، سطح بسیار مهمی که باید در کوتاه مدت مراقب آن بود.

اگرچه میانگین های متحرک صعودی نشان دهنده مزیتی برای خریداران است، واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است کند شود. سطح شکست 7.90 دلار احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهد بود.

اگر با ایجاد فشار خرید پولکادات با بهترین قیمت توسط گاو ها، قیمت به 7.90 دلار بازگشت، جفت DOT/USDT تا 10 دلار صعود خواهد کرد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها مقاومت سختی را ارائه دهند. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (7.78 دلار) سقوط کند، این اصلاح می تواند تا SMA 50 روزه (6.41 دلار) ادامه داشته باشد.

تحلیل پالیگان (MATIC)

پالیگان از 1.09 دلار در 27 دسامبر کاهش یافت و به زیر سطح شکست 1 دلار در 29 دسامبر سقوط کرد که نشان دهنده ذخیره سود توسط گاوها است.

با این حال، سطوح پایین تر باعث ایجاد فشار خرید ارز متیک توسط گاوها شد. اگر قیمت بالای 1 دلار باقی بماند، احتمال تست مجدد 1.09 دلار افزایش می یابد. افزایش متحرک نمایی 20 روزه (0.89 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها با ایجاد فشار خرید پالیگان کنترل را در دارند. اگر مقاومت 1.09 دلاری از بین برود، جفت MATIC/USDT ممکن است تا 1.20 دلار و بعداً تا 1.50 دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و زیر 1 دلار سقوط کند، جفت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد. سپس خرس‌ها باید قیمت را به زیر این حمایت کاهش دهند تا نشان دهند یک اقدام محدود بین 0.70 تا 1 دلار است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *