ارز دیجیتالتحلیل بازار

10 ارز دیجیتال برتر از نظر رشد قیمت در کوتاه مدت-تحلیل و بررسی (25 آذر 1402)

5/5 - (1 امتیاز)
ارز دیجیتال های منتخب شاهد ذخیره سود در رالی هستند و این احتمال عقب نشینی کوتاه مدت را افزایش می دهند.روند قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در یک محدوده رنج بوده است، اما صعود قوی آن در سال 2023 بی توجه نبوده است.

یک نظرسنجی از شرکت‌های خدمات مالی ایالات متحده توسط شرکت رمزنگاری Paxos نشان داد که 99 درصد از شرکت‌ها در مقایسه با سال‌های گذشته،

در سال جاری به همان اندازه یا بیشتر روی پروژه‌های رمزنگاری تمرکز کرده‌اند.

تحلیلگران به طور فزاینده‌ ای نسبت به بیت‌ کوین و فضای کریپتو در سال 2024 خوش‌ بین هستند.

رایان راسموسن، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی Bitwise، در پست X (توییتر سابق) در 13 دسامبر ده پیش‌ بینی برای صنعت کریپتو

در سال 2024 انجام داد. او معتقد است بیت‌ کوین در سال 2024 به 80000 دلار خواهد رسید.

همراه با مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال، انتظارات کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال 2024 به احساسات صعودی می افزاید.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال BitMEX، دیدگاه صعودی خود را در مورد کریپتو در پست ایکس در 14 دسامبر تکرار کرد.

 

سطوح حمایتی حیاتی که می تواند جلوی سقوط بیت کوین و آلت کوین ها را بگیرد چیست؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

بیت کوین در چند روز گذشته بین خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (41221 دلار) در حال نوسان است. این نوسان قیمت نشان می دهد که شکست محدوده در کوتاه مدت امکان پذیر است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که گاوها به شدت در حال ذخیره سود هستند. این می تواند جفت BTC/USDT را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (38050 دلار) برساند. انتظار می رود خریداران با خرید بیت کوین به شدت از این سطح دفاع کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد و خط روند نزولی را به سمت بالا بشکند، نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. این جفت می تواند به بالاترین قیمت 52 هفته گذشته در 44700 دلار برسد و اگر این سطح از بین برود، توقف بعدی احتمالاً 48000 دلار خواهد بود.

ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

اتریوم در 13 دسامبر از حمایت 2200 دلاری خود بازگشت، اما رالی صعودی با مقاومت نزدیک به 2332 دلار روبرو است. این نشان می دهد که خرس ها با هر افزایش جزیی برای فروش اتریوم اقدام می کنند.

واگرایی منفی در RSI همچنین نشان می دهد که حرکت صعودی در حال کاهش است. فروشندگان سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر 2200 دلار موقعیت خود را افزایش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ETH/USDT می تواند به SMA 50 روزه (2049 دلار) و بعداً به حمایت ثابت در 1900 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت یک بار دیگر از 2200 دلار بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها با خرید اتریوم سطح را به حمایت تغییر داده‌ اند. این احتمال افزایش رالی را به 3000 دلار افزایش می دهد.

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB)

گاوها با خرید بایننس کوین در تلاش هستند تا BNB را به بالاتر از مقاومت پیش رو 260 دلار برسانند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که آنها قدرت روند را به خرس‌ها واگذار نکرده‌ اند.

شیب متحرک نمایی 20 روزه (240 دلار) و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده مزیت برای خریداران است. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود یا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط گردن الگوی سر و شانه معکوس برسانند.

در عوض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک کاهش یابد، نشان می دهد که گاوها در حال از دست دادن قدرت خود هستند. این جفت ممکن است پس از آن به حمایت قوی در 223 دلار سقوط کند، که نشان دهنده یک اقدام محدود بین 223 تا 260 دلار است.

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

ریپل شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها در محدوده میانگین متحرک است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.63 دلار) و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا هستند. اگر قیمت کمتر از میانگین های متحرک بسته شود، جفت XRP/USDT می تواند تا 0.56 دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکستن زیر آن می تواند جفت را به 0.46 دلار برساند.

اگر قیمت با ایجاد فشار خرید ریپل از میانگین های متحرک بازگردد، این جفت ارز دوباره تلاش خواهد کرد تا به بالای 0.67 دلار صعود کند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا 0.74 دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

ارز دیجیتال سولانا (SOL)

سولانا در 13 دسامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (66 دلار) جهش کرد و در 15 دسامبر به بالای مقاومت در 78 دلار رسید.

ارز دیجیتال سولانا (SOL)

اگر خریداران با خرید سولانا این شکست را حفظ کنند، جفت SOL/USDT احتمالا به سطح روانی 100 دلار می‌رود. میانگین های متحرک صعودی نشان دهنده مزیت برای گاوها است، اما واگرایی منفی در RSI هشدار می دهد که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود.

سطح حمایت حیاتی برای رالی نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه است. شکست و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند چندین معامله گران کوتاه مدت را متوقف کند. این ممکن است یک عقب نشینی به SMA 50 روزه (55 دلار) را آغاز کند.

ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

کاردانو از سطح اصلاحی فیبوناچی 50 درصدی 0.51 دلار در 11 دسامبر و به بالای 0.65 دلار در 13 دسامبر صعود کرد.

ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

اگر خریداران با خرید کاردانو قیمت را بالای 0.65 دلار حفظ کنند، جفت ADA/USDT می تواند به 0.70 دلار و سپس 0.78 دلار برسد. با این حال، خطر یک اصلاح بزرگ است زیرا RSI در چند روز گذشته در منطقه اشباع خرید معامله می شود.

اولین نشانه ضعف در روند، سقوط قیمت به زیر 0.61 دلار خواهد بود. این ممکن است یک عقب نشینی به سمت متحرک نمایی 20 روزه (0.51 دلار) را آغاز کند. این سطح کلیدی باقی می ماند که باید مراقب آن بود زیرا شکست زیر آن نشان دهنده تغییر روند در کوتاه مدت است.

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)

دوج کوین از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.09 دلار) در 13 دسامبر افزایش یافت، اما گاوها به سختی می توانند قیمت را به بالای سطح 0.10 دلار برسانند.

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، فروش می تواند تشدید شود و جفت DOGE/USDT ممکن است به SMA 50 روزه (0.08 دلار) سقوط کند. این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت عمل کند، اما اگر شکسته شود، ممکن است جفت به 0.07 دلار کاهش یابد.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران با ایجاد فشار خرید دوج کوین قدرت را در دست دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، به گاوها پیشنهاد می شود که به خرید با کاهش قیمت ها ادامه دهند. این احتمال رالی را به 0.11 دلار افزایش می دهد.

همچنین بخوانید: ترامپ و بیت‌ کوین ۱۰۰هزار دلاری! پیش‌بینی غول سرمایه‌گذاری

ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX)

آوالانچ از سطح 38.2درصد  فیبوناچی اصلاحی 34.36 دلار در 13 دسامبر عقب نشینی کرد، که نشان می دهد خریداران منتظر اصلاح عمیق تری برای خرید ارز AVAX نیستند.

ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX)

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای مقاومت 42.89 دلار برسانند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت AVAX/USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. هدف بعدی در مسیر صعودی 50 دلار و سپس 70 دلار است.

خطری که این رالی صعودی را تهدید می کند این است که RSI در سطوح اشباع خرید معامله می شود. این نشان می دهد که جفت در کوتاه مدت در برابر اصلاح یا تثبیت آسیب پذیر است. اگر قیمت از 42.89 دلار کاهش یابد، این جفت می تواند به متحرک نمایی 20 روزه (30.40 دلار) برسد.

ارز دیجیتال پولکادات (DOT)

گاوها مجدداً سعی کردند پولکادات را به بالای مقاومت 7.90 دلاری در 14 دسامبر برسانند، اما خرس ها موضع خود را حفظ کردند.

ارز دیجیتال پولکادات (DOT)

موفق نبودن گاوها در شکست مقاومت ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را ذخیره کنند. اگر چه گاوها با رسیدن قیمت به این سطح در 14 دسامبر فشار خریدی ایجاد کردند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. فروش مجدد در 15 دسامبر، جفت DOT/USDT را به EMA 20 روزه (6.43 دلار) تهدید می کند.

بازگشت قوی به میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که این احساسات مثبت باقی می ماند. گاوها با خرید پولکادات دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به 7.90 دلار برسانند. روند کوتاه مدت با شکست زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی خواهد شد.

ارز دیجیتال پالیگان (MATIC)

پالیگان از 12 دسامبر نزدیک به 0.89 دلار معامله می شود، اما گاوها با ایجاد فشار خرید ارز پالیگان (MATIC) نتوانسته اند قیمت را به بالای مقاومت هدایت کنند. این نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از سطح دفاع می کنند.

ارز دیجیتال پالیگان (MATIC)

EMA 20 روزه (0.84 دلار) سطح حمایت مهمی است که باید مراقب آن باشید. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که سطوح پایین تری در حال خرید هستند. این امر چشم انداز رالی بالای 0.89 دلار را بهبود می بخشد. در صورت غلبه بر این مقاومت، جفت MATIC/USDT می تواند تا 1 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، نشان می دهد که گاوها در کوتاه مدت تسلیم شده اند. این ممکن است شروع به سقوط به SMA 50 روزه (0.78 دلار) و پس از آن به حمایت ثابت در 0.70 دلار کند.

منبع:  کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *