ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر با رسیدن بیت کوین به ناحیه حساس و پر ریسک (26 بهمن 1402)

5/5 - (1 امتیاز)

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به رشد خود ادامه می‌دهد، که ناشی از تقاضای بالای ETF‌های بیت کوین است. کدام ارزهای دیجیتال می‌توانند این روند صعودی را دنبال کنند؟

ارزش بازار بیت کوین در 14 فوریه به 1 تریلیون دلار رسید که به دلیل تقاضای فزاینده صندوق‌های جدید در بورس بیت کوین، تقویت شد.

داده‌ها نشان می‌دهد که صندوق‌های ETF تنها در 13 فوریه بیش از 600 میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

ETF‌های بیت کوین 10 برابر بیشتر از آنچه استخراج کنندگان در 12 فوریه تولید کردند، بیت کوین خریدند.

آنتونی پمپ لیانو، بنیانگذار سرمایه‌گذاری Pomp در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که تقریباً 200 میلیارد دلار بیت کوین قابل معامله است زیرا 80 درصد از کل عرضه را از بین برده است.

پمپ اضافه کرد که ETF‌های بیت کوین 5 درصد از کل عرضه قابل معامله بیت کوین را ظرف 30 روز در اختیار دارند.

افزایش شدید بیت کوین و قیمت ارزهای دیجیتال، امتیاز شاخص ترس و طمع کریپتو را به 79 در 13 فوریه رساند که نشان دهنده “طمع شدید” است.

آخرین باری که این شاخص وارد منطقه “طمع بیش از حد” شد در اواسط نوامبر 2021 بود که بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ 69000 دلار رسید.

در طی مراحل قوی، احساسات ممکن است برای مدت طولانی در منطقه طمع شدید باقی بماند، اما هرچه قیمت بالاتر رود، خطر اصلاح بیشتر می‌شود.

بنابراین، معامله‌گران باید به دقت نوسانات بیت کوین را زیر نظر داشته باشند تا در آینده نزدیک، یک تغییر احتمالی را مشاهده کنند.

آیا بیت کوین می‌تواند رالی خود را به بالای 52000 دلار افزایش دهد یا معامله‌گران سود خود را ثبت می‌کنند و اصلاح کوتاه‌مدت را آغاز می‌کنند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین (BTC)

بیت کوین مرحله بعدی روند افزایشی را پس از عبور از مقاومت 48970 دلاری در 12 فوریه آغاز کرد. خرس‌ها تلاش کردند تا قیمت را به زیر سطح بیاورند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند، اما سایه بلند کندل 13 فوریه نشان دهنده خرید قوی بیت کوین در سطوح پایین‌تر است.

اگرچه میانگین متحرک نمایی 20 روزه (45826 دلار) نشان دهنده مزیت برای خریداران است، سطوح اشباع خرید در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که جفت BTC/USDT ممکن است خیلی سریع رشد کند. این می‌تواند یک اصلاح کوتاه‌مدت یا تثبیت را در چند روز آینده آغاز کند.

سطح 52000 دلار احتمالاً به عنوان یک مقاومت مهم برای گاوها عمل می‌کند. اگر قیمت از مقاومت پیش‌رو کاهش یابد و به زیر 48970 دلار برسد، تشکیل یک سقف در کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد. سپس ممکن است این جفت به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه برود. شکستن زیر این حمایت نشان می‌دهد که گاوها در حال از دست دادن کنترل خود هستند.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای 52000 دلار برسانند، این جفت می‌تواند به 60000 دلار برسد.

تحلیل اتریوم (ETH)

اتریوم پس از شکستن مقاومت 2400 دلاری شتاب بیشتری گرفت که نشان دهنده خرید قوی اتریوم توسط گاوها است.

گاوها قیمت را به بالای مقاومت 2717 دلاری در 14 فوریه رساندند که نشانگر از سرگیری روند صعودی بود. اگر خریداران این شکست را حفظ کنند، جفت ETH/USDT می‌تواند به سطح مهم روانی 3000 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است شاهد ذخیره سود توسط معامله‌گران در کوتاه‌مدت باشد.

زمان برای خرس‌ها در حال اتمام است. آنها باید برای به دست گرفتن قدرت، قیمت را به زیر 2600 دلار کاهش دهند. در این صورت ممکن است اتریوم به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2462 دلار) سقوط کند.

تحلیل سولانا (SOL)

گاوها با موفقیت از آزمون مجدد سطح شکست 107 دلار در سولانا دفاع کردند که نشان می دهد این احساسات مثبت شده است.

یک مقاومت جزئی در 117 دلار وجود دارد، اما احتمالاً از آن عبور خواهد کرد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت SOL/USDT می‌تواند به مقاومت پیش‌رو در 127 دلار برسد. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها به خریداری سریع سولانا بپردازند، رالی صعودی می‌تواند به هدف الگوی 135 دلار برسد.

اولین نشانه ضعف شکست و نزدیک شدن به زیر میانگین‌های متحرک خواهد بود. این نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر خواهد بود و ممکن است گاوها را به دام بیاندازد. سپس این جفت می‌تواند به سمت حمایت ثابت در 80 دلار نزول کند.

تحلیل بایننس کوین (BNB)

گاوها در 12 فوریه با سقوط قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (314 دلار) برای خرید بایننس کوین با قیمت ارزان اقدام کردند که نشان می دهد سطوح پایین تر در حال جذب خریداران است.

میانگین‌های متحرک شیب دار و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. جفت BNB/USDT می‌تواند به مقاومت بالای 338 دلار برسد. اگر این سطح به سمت بالا شکسته شود، جفت می‌تواند به سمت 360 دلار و متعاقباً به 400 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از 338 دلار به شدت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. شکستن زیر میانگین‌های متحرک می‌تواند یک عقب‌نشینی بیشتر به سطح حمایت 288 دلار را آغاز کند.

تحلیل ریپل (XRP)

ریپل همچنان شاهد یک نبرد سخت بین گاوها و خرس ها در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.52 دلار) است که نشان دهنده عدم اطمینان در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

تحلیل

میانگین حرکتی متحرک 20 روزه و شاخص نسبت قیمت به نسبت حجم (RSI) نزدیک به میانه، به خریداران و فروشندگان تفاوت واضحی نمی‌دهد. اگر قیمت از سطح کنونی کاهش یابد و به زیر 0.50 دلار برسد، مزیت به سود فروشندگان متمایل خواهد شد. سپس جفت ارزهای XRP/USDT ممکن است به حمایت حیاتی در سطح 0.46 دلار برسد.

در صورتی که روند قیمت به سمت بالا باشد، برای گاوها پیشنهاد می‌شود با خرید سریع ریپل قیمت را بالاتر از مقاومت موجود در خط روند نزولی حفظ کنند تا قدرت را در اختیار بگیرند. بعداً، این جفت می‌تواند به سمت 0.67 دلار حرکت کند.

کاردانو (ADA)

خریداران با سرمایه گذاری در کاردانو، قیمت را در 12 فوریه بالاتر از الگوی کانال نزولی رساندند و برای شروع یک حرکت صعودی تلاش کردند.

تحلیل

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.52 دلار) و شاخص نسبت قیمت به نسبت حجم (RSI) در منطقه مثبت، برتری اندکی برای گاوها ایجاد می‌کند. اگر قیمت بالای 0.57 دلار باقی بماند، جفت ارزهای ADA/USDT احتمالاً به 0.60 دلار و سپس به 0.68 دلار خواهد رفت.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و از میانگین متحرک پایین بیاید، ممکن است چندین خریدار تهاجمی را به دام بیاندازد. این می‌تواند باعث انحلال طولانی مدت شود و منجر به کاهش حمایت قوی در سطح 0.46 دلار شود.

آوالانچ (AVAX)

آوالانچ با فروش در سطح 42 دلاری روبرو شد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها قدرت روند را به خرس ها واگذار نکرده اند.

تحلیل

این نشان می‌دهد که گاوها برای شروع یک رالی صعودی دیگر برنامه‌ریزی می‌کنند. افزایش متحرک نمایی 20 روزه (37.12 دلار) و شاخص نسبت قیمت به نسبت حجم (RSI) در محدوده مثبت، احتمال شکستن بالای 42 دلار را نشان می‌دهد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، جفت ارزهای AVAX/USDT ممکن است تا 50 دلار افزایش یابد.

اولین حمایت در جهت نزولی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار دارد. شکستن زیر این سطح نشان می‌دهد که فشار خرید ممکن است کاهش یابد. بعداً، این جفت ممکن است به حمایت حیاتی در سطح 32 دلار سقوط کند.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین های متحرک معامله می شود که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) و شاخص نسبت قیمت به نسبت حجم (RSI) درست بالاتر از سطح میانی، مزیت واضحی به گاوها و خرس‌ها نمی‌دهد. اگر گاوها به خرید دوج کوین با قیمت ارزان بپردازند و بر مقاومت خط روند نزولی غلبه کنند، قدرت را بدست خواهند آورد. این ممکن است شرایط را برای افزایش احتمالی به منطقه مقاومت 0.10 تا 0.11 دلار فراهم کند.

در صورتی که خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را زیر خط روند صعودی حفظ کنند، مزیت به نفع خرس‌ها متمایل خواهد شد. جفت ارزهای DOGE/USDT ممکن است تا 0.07 دلار و بعداً به حمایت بحرانی 0.06 دلار سقوط کند.

چین لینک (LINK)

چین لینک در یک روند صعودی عقب نشینی کرده است که نشان دهنده دخیره سود توسط معامله گران کوتاه مدت نزدیک به 20.85 دلار است.

تحلیل

در طول روندهای صعودی قوی، کاهش قیمت معمولاً بیش از سه روز دوام نمی‌آورد، زیرا گاوها با هر کاهش جزئی برای خرید چین‌لینک اقدام می‌کنند. اگر قیمت بالا برود و به بالای 20.85 دلار برسد، جفت ارزهای LINK/USDT می‌تواند به هدف الگوی 21.79 دلار برسد.

خرس‌ها احتمالاً برنامه‌های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18.09 دلار) برسانند که اولین نشانه ضعف خواهد بود. بعداً، این جفت ممکن است سطح شکست 17.32 دلار را دوباره آزمایش کند.

پولکادات (DOT)

پس از چند روز مقاومت در SMA 50 روزه (7.28 دلار)، سرانجام گاوها در 13 فوریه پولکادات را به بالا سطح مقاومت رساندند.

افزایش بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه احتمال شکست الگوی سروشانه را افزایش می‌دهد. این ممکن است سرمایه‌گذاران را به خرید پولکادات با نرخ مناسب جذب کند که سعی می‌کنند قیمت را به 8.58 دلار برسانند. این سطح ممکن است شاهد فروش قوی توسط خرس‌ها باشد.

در صورتی که خرس‌ها بخواهند بازگردند، باید پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (7.08 دلار) سقوط کنند و قیمت را حفظ کنند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت ارزهای DOT/USDT ممکن است به حمایت قوی در 6 دلار سقوط کند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *