ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل 5 ارز برتر آماده رشد برای واچ لیست این هفته (22 آبان 1402)

Rate this post

تحلیل 5 ارز برتر آماده رشد

آلت کوین‌های شناخته شده و ناشناخته نشانه‌های صعودی را به نمایش می‌گذارند زیرا قیمت بیت‌کوین چند روز است که بالای 37 هزار دلار معامله می شود.

بیت کوین در نظر دارد هفته را با رشد حدود 6 درصدی به پایان برساند که نشان دهنده ادامه تقاضا از سوی گاوها است. مایکل سیلور، یکی از بنیانگذاران MicroStrategy، طی سخنرانی در کنوانسیون کریپتو استرالیا 2023 در 10 نوامبر گفت که تقاضای بیت کوین به صورت

ماهانه می تواند تا پایان سال 2024 بین دو تا 10 برابر افزایش یابد. علاوه بر این، هاوینگ بیت کوین عرضه را به نصف کاهش می دهد. Saylor همچنین انتظار دارد که هر دو این رویدادها باعث “تعدیل قیمت” شوند.

تقریباً با یک اجماع کلی مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین در سال 2024 بالاتر خواهد رفت، تحلیلگران مشغول پیش‌ بینی این هستند که افزایش قیمت بیت کوین تا چه حد می‌تواند به اوج برسد. فیلیپ سوئیفت، خالق Look Into Bitcoin با استفاده از تحلیل داده های درون

زنجیره ای گفت که بیت کوین می تواند در چرخه صعودی بعدی خود به حداقل 110000 دلار برسد.

در حالی که بیت کوین همچنان در کانون توجه قرار می گیرد، چندین آلت کوین اصلی احتمال رشد قیمت بیشتری دارند. افزایش گسترده ارزهای دیجیتال این امید را افزایش می دهد که آلت سیزن ممکن است نزدیک باشد.

 

اگر احساسات صعودی حفظ شود، آلت کوین‌ها ممکن است شاهد انفجار قیمت باشند، که در آن بسیاری از سرمایه گذاران با مقداری سود مواجه می‌شوند و افرادی که جا مانده اند شروع به خرید می‌کنند. بیایید به نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند، نگاه کنیم.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در سه روز گذشته بالاتر از الگوی کانال صعودی حفظ شده است و این نشان می دهد که گاوها از سطح شکست دفاع می کنند.

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 38000 دلار برسانند و سپس قیمت 40 هزار دلار را هدف قرار دهند. در حالی که میانگین های متحرک صعودی نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند، سطوح اشباع خرید در RSI نسبت به اصلاح احتمالی هشدار می دهد.

اگر قیمت به کانال بازگردد، نشان می دهد که قیمت قدرت کافی برای شکست سطوح بعدی به سمت بالا را ندارد. این می تواند شرایط را برای سقوط به خط حمایت کانال، که نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (34784 دلار) است، فراهم کند.

خرس ها باید قیمت را به زیر کانال کاهش دهند تا نشان دهنده شروع یک اصلاح باشد. ممکن است جفت BTC/USDT به منطقه پشتیبانی 32400 تا 31000 دلار کاهش یابد.

گاوها در حال خرید بیت کوین با کاهش قیمت به 20-EMA در نمودار 4 ساعته هستند اما نتوانسته اند روند صعودی را از سر بگیرند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. خرس ها سعی خواهند کرد از این فرصت استفاده کنند و قیمت را به زیر 20-EMA بکشند. اگر آنها این کار را انجام دهند، ممکن است جفت به 50-SMA سقوط کند.

همچنین بخوانید: ارز Ordinals (ordi) چیست؟ بررسی کامل پروژه اوردینالز و سرمایه گذاری در آن

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها سطح شکست را از کانال به حمایت تغییر داده اند. این امر چشم انداز رالی بالای 38000 دلار را افزایش می دهد.

وی چین (VET)

وی چین پس از اینکه گاوها قیمت را به بالای مقاومت 0.021 دلار در 6 نوامبر رساندند، الگوی کف دوقلو را تکمیل کرد.

گاوها موفق شده اند از تلاش خرس ها برای کاهش قیمت به زیر 0.021 دلار جلوگیری کنند. این نشان می‌ دهد که خریداران با خرید ارز وی چین تلاش می‌کنند تا سطح 0.021 دلار را به سمت حمایت برگردانند. گاوها در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 0.023 دلار برسانند و حرکت صعودی را از سر بگیرند. اگر این کار را انجام دهند، جفت VET/USDT می تواند به هدف الگوی 0.028 دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت نتواند به بالای مقاومت 0.023 دلار برسد، احتمال کاهش قیمت تا EMA 20 روزه (0.020 دلار) افزایش می یابد. کاهش و بسته شدن قیمت زیر این سطح نشان می دهد که خرس ها به بازی بازگشته اند. سپس ممکن است جفت به SMA 50 روزه (0.018 دلار) سقوط کند.

این جفت برای مدتی در بالای سطح شکست 0.021 دلار تثبیت شده است. 20-EMA در یک روند خنثی در حال حرکت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خریداران قیمت را به بالای 0.023 دلار برسانند، این تعادل به نفع خریداران متمایل خواهد شد. این می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.021 دلار سقوط کند، این نشان می دهد که روند قدرت کافی برای دستیابی به سطوح بالاتر را ندارد. چنین شرایطی می تواند موجب کاهش قیمت تا 0.020 دلار شود.

ارز ایمیوتبل (IMX)

ایمیوتبل (IMX) در چند روز گذشته به شدت افزایش یافته است که نشان می دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

انتظار می‌رود که این رالی صعودی با مقاومت 1.30 دلاری روبرو شود. اگر قیمت از این سطح فاصله زیادی نگیرد، احتمال شکست به بالای مقاومت را افزایش خواهد داد. سپس جفت IMX/USDT می تواند یک رالی را تا 1.59 دلار آغاز کند.

سطح اشباع خرید در RSI نسبت به اصلاح یا تثبیت احتمالی در کوتاه مدت هشدار می دهد. اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا 1.30 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که گاوها به سمت خروج هجوم می آورند. این ممکن است قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.84 دلار) کاهش دهد.

این جفت به تدریج به سمت مقاومت 1.30 دلار حرکت می کند. میانگین‌های متحرک صعودی نشان می‌دهد که گاوها همچنان در فرمان هستند، اما واگرایی منفی در RSI نشان می‌دهد که حرکت صعودی در حال تضعیف است.

فروشندگان ممکن است یک دفاع قوی در 1.30 دلار داشته باشند، اما اگر قیمت در طول عقب نشینی بالاتر از میانگین های متحرک باقی بماند، چشم انداز یک رالی بالاتر از مقاومت پیش رو را بهبود می بخشد. از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر 50-SMA سقوط کند، شروع عقب نشینی تا 0.80 دلار را نشان می دهد.

همچنین بخوانید : دیدگاه صعودی تحلیلگران کریپتو نسبت به شیبا و دوج کوین | تحلیل حرکت بعدی shib و doge

ارز گراف (GRT)

قیمت ارز گراف پس از یک حرکت صعودی شدید اصلاح شد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها موفق شده اند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.12 دلار) نگه دارند.

جفت ارز GRT/USDT در تلاش برای از سرگیری روند صعودی بوده است، اما خرس‌ها چالشی قوی در قیمت 0.14 دلار دارند. میانگین های متحرک صعودی و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

اگر گاوها با شکست قیمت 0.16 دلار به سمت بالا بر مقاومت غلبه کنند، جفت ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد. این جفت می تواند پس از آن به 0.21 دلار برسد. بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که حرکت صعودی به پایان رسیده است.

این جفت در نمودار 4 ساعته در 50-SMA سطح حمایتی پیدا کرده است، اما خرس ها در تلاش هستند تا بهبودی را نزدیک به 0.14 دلار متوقف کنند. اگر خریداران با خرید ارز گراف (GRT) این مقاومت را به سمت بالا بشکنند، جفت می‌تواند مقاومت را با قیمت 0.16 دلار دوباره آزمایش کند. این سطح ممکن است دوباره شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها باشد.

از طرفی در صورت کاهش قیمت، 50-SMA همچنان سطح کلیدی برای زیر نظر گرفتن است. اگر این سطح از بین برود، جفت می تواند به حمایت قوی در 0.12 دلار سقوط کند. این سطح احتمالاً باعث جذب خرید توسط گاوها می شود.

الگوراند (ALGO)

الگوراند در حال شکل گیری یک الگوی کف گرد است که با شکست کامل می شود و بالای مقاومت در 0.14 دلار بسته می شود.

میانگین های متحرک صعودی و RSI در منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها در سود هستند. اگر خریداران با خرید ارز الگوراند (ALGO) قیمت را بالای 0.14 دلار حفظ کنند، نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید خواهد بود. هدف الگوی راه اندازی معکوس 0.20 دلار است. اگر این سطح مقیاس شود، حرکت صعودی ممکن است به 0.24 دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از 0.14 دلار به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها همچنان با قدرت از سطح خود دفاع می کنند. سپس جفت ALGO/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.12 دلار) سقوط کند.

گاوها در حال خرید با کاهش قیمت به میانگین متحرک هستند که نشان دهنده مثبت شدن این احساسات است. سطح مهمی که گاوها باید به آن توجه داشته باشند 0.14 دلار است. اگر آنها قیمت را بالاتر از این سطح نگه دارند، این جفت به احتمال زیاد حرکت خواهد کرد.

از جنبه نزولی، میانگین متحرک همچنان سطح کلیدی است که باید مراقب آن بود. شکستن زیر 20-EMA می تواند قیمت را به 50-SMA بکشد. اگر این سطح شکسته شود، جفت ممکن است اصلاحی را تا 0.10 دلار آغاز کند.

منبع: کوین تلگراف

پیومد کوتاه: https://www.shamohsen.net/?p=2693

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *