ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل 5 ارز برتر هفته به دنبال افزایش غافلگیرکننده بیت کوین (6 فروردین 1403)

5/5 - (1 امتیاز)

گاوهای بیت کوین در تلاشند تا کنترل روند بیت کوین را به دست بگیرند، که این حرکت می‌تواند به نفع پنج ارز دیجیتال برتر هفته باشد.

بیت کوین قصد دارد هفته را با عملکردی مثبت آغاز کند، که این یک نشانه خوب برای گاوهاست که قیمت از سطح پایین‌ترین در هفته، تقریباً 61000 دلار، به بیش از 65000 دلار بهبود یافته است.

این نشان می‌دهد که معامله‌گران در بلندمدت به سمت صعود هستند و در حال خرید با کاهش قیمت‌ها می‌باشند.

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، معتقد است که اگر بیت کوین به سطح حمایت نزدیک شود، جریان ورودی به صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) افزایش خواهد یافت.

او گفته است که نهنگ‌های جدید بیت کوین که ETF بیت کوین را خریداری کرده‌اند، در حال حاضر آماده خرید در قیمت 56000 دلار هستند و پیش‌بینی می‌کند که اگر قیمت بیت کوین به 56000 دلار برسد، فشار خرید افزایش خواهد یافت.

یکی دیگر از نشانه‌های مثبتی که می‌تواند از قیمت بیت کوین حمایت کند، این است که خروجی‌ها از صندوق تراست گری اسکیل (GBTC) در حال کاهش است.

بر اساس داده‌های Fairside Investors، جریان خروجی از GBTC در تاریخ 22 مارس به 170 میلیون دلار کاهش یافته است، که نشان می‌دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

اگر قیمت بیت کوین در ماه مارس بالاتر از 61130 دلار بسته شود، این اولین برد هفت‌ماهه خواهد بود.

آیا بهبود بیت کوین می‌تواند باعث خرید آلت‌کوین‌های منتخب شود؟ بیایید به 5 ارز دیجیتال برتر هفته که در نمودارها قوی به نظر می‌رسند نگاه کنیم.

ارز بیت کوین (BTC)

بیت کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (65364 دلار) معامله می شود که نشان دهنده نبرد بین گاوها و خرس ها برای به دست گرفتن قدرت است.

تا اینکه دیروز گاوها توانستند قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند و برنده میدان باشند.

ارز

متوسط متحرک نمایی 20 روزه به تدریج کاهش می‌یابد و شاخص قدرت نسبی (RSI) به نزدیکی سطح میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضاست. جفت BTC/USDT در کوتاه مدت ممکن است بین 60775 تا 69000 دلار نوسان کند.

در صورتی که قیمت زیر متوسط متحرک نمایی 20 روزه بماند، سطح حمایت ممکن است بین متوسط متحرک ساده 50 روزه (58438 دلار) و 60775 دلار باشد. در صورت شکست این منطقه، اصلاح ممکن است تا سطح 61.8 درصد فیبوناچی در قیمت 54298 دلار ادامه یابد.

از سوی دیگر، شکست و بسته شدن بالای 69000 دلار می‌تواند شرایط را برای تست مجدد 73777 دلار فراهم کند. در صورتی که این مقاومت با خرید سریع بیت‌کوین برطرف شود، ممکن است جفت تا 80000 دلار صعود کند.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال محدود کردن قیمت در 50-SMA هستند. این باعث می‌شود که این سطح به مهمترین نقطه‌ای تبدیل شود که باید مراقب آن باشیم.

اگر گاوها قیمت را به بالای 50-SMA فشار دهند، این نشان می‌دهد که فشار نزولی ممکن است کاهش یابد و در نتیجه، این جفت ممکن است به 69000 دلار برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع بزرگ عمل می‌کند.

سطح حمایت فوری در صورت کاهش قیمت 62260 دلار و سپس 60775 دلار است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این منطقه حمایتی کاهش دهند، فروش ممکن است افزایش یابد و این جفت ممکن است به 59000 دلار کاهش یابد.

ارز دوج کوین (DOGE)

دوج کوین در چند روز گذشته بین 0.12 تا 0.19 دلار در حال نوسان است. گاوها در 24 مارس مقاومت 0.16 دلار را پشت سر گذاشتند و شرایط را برای افزایش تا 0.19 دلار فراهم کردند.

متوسط متحرک نمایی 20 روزه (0.15 دلار) در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها با خرید ارزان دوج کوین در حال تلاش برای بازگشت هستند. شکستن و بسته شدن بالای 0.19 دلار می‌تواند قیمت را به سمت 0.23 دلار و سپس به 0.30 دلار سوق دهد.

در عوض، اگر قیمت از 0.19 دلار به شدت کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال باقی می‌مانند.

به این صورت جفت DOGE/USDT ممکن است به سمت سطح حمایت در 0.12 دلار حرکت کند و خرس‌ها باید قیمت را به زیر SMA 50 روزه (0.12 دلار) کاهش دهند تا نشان دهند که روند صعودی ممکن است به پایان برسد.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش قیمت به 20-EMA هستند، که نشان دهنده یک احساسات مثبت است.

در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت 0.19 دلار برسانند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

اگر گاوها زمین را از 0.19 دلار به خرس‌ها واگذار نکنند، احتمال افزایش قیمت بالای 0.20 دلار افزایش می‌یابد.

اولین نشانه ضعف شکست و بسته شدن به زیر 20-EMA خواهد بود. این ممکن است شرایط را برای سقوط به 0.14 دلار فراهم کند.

ارز تون (TON)

تون کوین (TON) در 23 مارس به بالای مقاومت 4.60 دلار صعود کرد که نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند صعودی است.

میانگین‌های متحرک صعودی و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران قدرت را در دست دارند.

سایه بلند در کندل‌های 23 و 24 مارس، سود بالای 5 دلار را نشان می‌دهد، اما اگر گاوها از سطح فعلی دست نکشند، جفت TON/USDT می‌تواند رالی را تا 5.64 دلار افزایش دهد.

اگر خرس‌ها بخواهند جلوی صعود را بگیرند، باید قیمت را به زیر 4.60 دلار بکشانند و حفظ کنند. این ممکن است معامله‌گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را ثبت کنند و جفت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (3.79 دلار) بکشاند.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از مقاومت 5 دلاری دفاع می‌کنند، اما نتوانسته‌اند این جفت را به زیر 20-EMA برسانند.

این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می‌دهد که معامله‌گران در موقعیت‌های خود باقی می‌مانند زیرا آنها یک گام دیگر را بالاتر پیش‌بینی می‌کنند.

اولین سطح حمایت در جهت نزولی 20-EMA است. یک اسلاید زیر این حمایت نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه مدت ممکن است سود ذخیره کنند. این می‌تواند قیمت را به 50-SMA و بعداً به 3.50 دلار برساند.

ارز استکس (STX)

گاوها در 20 مارس قیمت ارز دیجیتال استکس را به بالای مقاومت بالای 3.40 دلار رساندند که نشان می دهد روند صعودی دست نخورده باقی می ماند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید است که نشان می‌دهد گاوها دارای قدرت هستند. اگر خریداران قیمت را بالای 3.40 دلار حفظ کنند، روند صعودی احتمالاً شتاب بیشتری خواهد گرفت و جفت STX/USDT می‌تواند تا 4.29 دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 3.40 دلار سقوط کند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

این جفت ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.07 دلار) سقوط کند. جهش از این سطح نشان می‌دهد که روند صعودی دست نخورده باقی می‌ماند، اما شکستن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند جفت را به SMA 50 روزه (2.65 دلار) برساند.

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با کاهش قیمت به 20-EMA هستند، که نشان دهنده مثبت باقی‌ماندن احساسات است. یک مقاومت جزئی در 3.75 دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت ممکن است به 4 دلار برسد.

سطح حمایت حیاتی در صورت کاهش قیمت 20-EMA است. اگر قیمت این سطح را به سمت پایین بشکند، نشان می‌دهد که گاوها برای فروش عجله دارند.

در این صورت ممکن است قیمت به 3.22 دلار کاهش یابد. شکستن زیر این حمایت می‌تواند فروش را تسریع کند و جفت را به زیر 50-SMA برساند.

ارز فانتوم (FTM)

سایه بلند در کندل 22 مارس ارز دیجیتال فانتوم ذخیره سود توسط معامله گران را در قیمت 1.23 دلار را نشان می دهد. فروش در 23 مارس شتاب گرفت و خرس ها در تلاشند قیمت را به زیر 1.02 دلار کاهش دهند.

ارز

اگر آنها موفق شوند، جفت FTM/USDT ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.89 دلار) سقوط کند که این سطح کلیدی کوتاه مدتی است که باید به آن توجه شود.

اگر قیمت با انرژی از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، این نشان می‌دهد که سطوح پایین‌تر همچنان جذب خریداران هستند و ممکن است جفت قیمت را به سمت سطح 1.23 دلار بکشاند.

شکست در بالای این سطح می‌تواند مسیر رالی را به 1.50 دلار و در نهایت به 2 دلار باز کند.

اگر قیمت به شدت کاهش یافته و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه فرو رفته، این دیدگاه خوشبینانه در کوتاه مدت از بین می‌رود و ممکن است قیمت را به حمایت قابل توجه بعدی در سطح 0.72 دلار برساند.

خرس‌ها با کشیدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) در نمودار 4 ساعته، تلاش می‌کنند تا فشاری بر روی بازار ایجاد کنند.

اما نکته‌ای مثبت این است که گاوها اجازه به چالش کشیدن میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-SMA) را نمی‌دهند.

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای 20-EMA برسانند. اگر موفق شوند، این جفت ممکن است به سطح 1.12 دلار و سپس به 1.16 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح مقاومت پیش رو کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-SMA) برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر برای فروش فشار ایجاد می‌کنند. این می‌تواند منجر به آغاز یک حرکت نزولی باشد که قیمت را به سمت 0.80 دلار ببرد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *