ارز دیجیتالتحلیل بازار

سه ارز دیجیتال که این هفته باید زیر نظر بگیرید! (19 فروردین 1403)

5/5 - (1 امتیاز)

بعد از فروپاشی ناگهانی بازار کریپتو در هفته گذشته، بازار ارز های دیجیتال در حال احیایی متوسط است

که توسط بیت‌کوین (BTC) رهبری می‌شود. بیت‌کوین در تلاش است تا قیمت ۷۰۰۰۰ دلاری را دوباره بدست آورده و به بالاترین سطح تاریخ خود برسد.

این بهبود در قیمت پس از تایید جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که در مورد کاهش پیش‌بینی‌های نرخ‌ها “در مقطعی” قبل از پایان سال ۲۰۲۴ صحبت کرده بود، رخ داد.

علاوه بر بیت‌کوین، چندین ارز دیجیتال دیگر که ارزش توجه را دارند، اصول اساسی برجسته‌ای را نشان می‌دهند که آنها را از سایرین در بازار متمایز می‌کند.

در میان احساسات مثبت کوتاه‌مدت کنونی، فینبولد سه دارایی دیجیتالی را شناسایی کرده است که ارزش مورد توجه در این هفته را دارند.

ارز

ارز  اتنا (ENA)

ارز اتنا، یک پروتکل دلار مصنوعی که توسط شخصیت‌های برجسته‌ای مانند آرتور هیز، یکی از بنیان‌گذاران صرافی رمزارز BitMEX،

حمایت می‌شود، پس از انتشار توکن حاکمیتی خود از طریق ایردراپ بین کاربران، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

این توکن به زودی در صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال مانند بایننس لیست شده است.

این ارز دیجیتال با گذشت یک هفته از مرز 1 دلار، توجه بازار را به خود جلب کرده و ارزش بازار آن را به بیش از 1 میلیارد دلار افزایش داده و آن را در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر قرار داده است.

اتنا قصد دارد با معرفی یک پروتکل مبتکرانه دلار مصنوعی، بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) را تحت تاثیر قرار دهد و به کاربران یک جایگزین پایدار برای کاهش نوسانات رایج در سایر ارزهای دیجیتال ارائه دهد.

ارز اتنا در حال حاضر تحت تاثیر تبلیغات قرار دارد، و اهمیت توجه به خطرات احتمالی در میان محیط نامطمئن بسیار مهم است، بنابراین باید در هفته آینده مراقب باشید.

علاوه بر این، جامعه ارزهای دیجیتال در مورد خطرات احتمالی اتنا، به ویژه پس از فروپاشی اکوسیستم Terra، نگران است.

برخی از بازیگران بازار نیز می‌ترسند که اتنا ممکن است مسیر مشابهی را طی کند و با سقوط مواجه شود.

به عنوان مثال، آندره کرونژ، خالق فانتوم، نگرانی خود را در مورد انگیزه‌هایی که آزمایشگاه‌های اتنا را هدایت می‌کنند، ابراز کرده و نسبت به رخدادن اتفاقات احتمالی مانند فروپاشی Terra هشدار داده است.

در زمان انتشار، ارز اتنا با قیمت 1.22 دلار و با سود هفتگی ۷۷ درصد در حال معامله است.

ارز

ارز  بیت کوین کش (BCH)

بیت‌کوین کش (BCH) به دلیل افزایش قیمت‌ های اخیر، عدم قطعیت‌ ها پس از هاوینگ آن و سیگنال‌ های فنی متناقض، توجه سرمایه گذاران را به خود جذب کرده است.

BCH در هفته گذشته نزدیک به 15 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و از عملکرد خوبی به همراه داشته است.

هاوینگ اخیر بیت کوین کش در تاریخ 4 آوریل، باعث تقسیم سرمایه‌گذاران به دو گروه شده است.

در حالی که برخی از آنان افزایش قیمت را به دلیل کاهش عرضه پیش‌بینی می‌کنند، برخی دیگر از وحشت از سقوط آزاد قیمت بیت کوین کش رنج می‌برند. واکنش بازار به هاوینگ هنوز نامشخص است.

هاوینگ بیت کوین کش 16 روز قبل از بیت کوین رخ داد که باعث افزایش قابل توجه علاقه باز به این دارایی شد که نشان از افزایش علاقه سرمایه‌گذاران است.

تحلیل تکنیکال نشان‌دهنده سیگنال‌های ترکیبی است که به عقب‌نشینی بالقوه پس از یک رالی قوی اشاره می‌کند در کنار سیگنال‌هایی که به ادامه صعودی اشاره می‌کنند.

با پتانسیل افزایش نوسانات در هفته آینده، BCH به عنوان یک دارایی جذاب برای زیرنظر گرفتن محسوب می‌شود.

در زمان انتشار، ارز BCH با ارزش ۶۷۶ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده کاهش تقریباً ۲ درصدی آن در 24 ساعت گذشته است.

ارز

پندل (PENDLE)

پندل فایننس (PENDLE) به دلیل افزایش قابل توجه ارزش و رشد قابل توجه ارزش بازار آن در روزهای اخیر توجهات را برای هفته آینده جلب کرده است.

این توکن به‌ عنوان یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال در بازار شناخته می‌شود و طی هفت روز گذشته 55 درصد افزایش قیمت داشته است.

این افزایش با رشد قابل توجه سایر معیارهای کلیدی در پلتفرم مطابقت دارد. به طور خاص، داده‌های DeFiLlama نشان داد که ارزش کل قفل شده Pendle به 4.116 میلیارد دلار رسیده است

که نشان‌دهنده رشد چشمگیر بیش از 1600 درصدی تنها در سال 2024 است و موقعیت آن را به عنوان یکی از بزرگترین پروتکل‌های بازدهی DeFi در بازار ارزهای دیجیتال مستحکم می‌کند.

این افزایش ارزش را می‌توان به عوامل مختلفی نسبت داد، از جمله رونق مجدد در اتریوم (ETH) و افزایش تجارت توکن‌های بازدهی مربوط به دلار مصنوعی اتنا (USDe).

رشد قیمت همچنین مورد تحسین چهره‌های با نفوذ صنعت قرار گرفته است و آرتور هیز نسبت به این پروژه ابراز تحسین کرده و آن را “آینده مالی غیرمتمرکز” نامیده است.

در زمان نگارش این مقاله، PENDLE با قیمت ۶.۵۷ دلار معامله می‌شد که در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۷ درصد کاهش یافته است.

در اصل، تشخیص این نکته ضروری است که ارزهای دیجیتال بالا هنوز در معرض محرک های خارجی هستند که فراتر از اصول ذکر شده آنها هستند.

منبع: فینبولد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *