ارز دیجیتالتحلیل بازار

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال | تحلیل 5 ارز برتر برای سود روزانه (6 آذر 1402)

Rate this post

تحلیل 5 ارز برتر برای سود روزانه

بیت کوین با مقاومت 38000 دلاری مواجه است، اما UNI، IMX، VET و ALGO ممکن است در کوتاه مدت روند صعودی با بازده بالا داشته باشند.


بیت کوین در 24 نوامبر به بالای 38000 دلار رسید، اما گاوها نتوانستند این سطح را حفظ کنند. این نشان دهنده تردید برای خرید در سطوح بالاتر است. بیت کوین در مسیر تشکیل الگوی کندل استیک Doji در نمودار هفتگی برای دومین هفته متوالی است. این نشانه بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

با حفظ بیت کوین نزدیک به بالاترین سطح 18 ماهه خود، آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، موضع صعودی خود را حفظ کرد. هیز در یک پست X (توییتر سابق) گفت که نقدینگی دلار ایالات متحده در حال افزایش است که احتمالاً بیت کوین را بالاتر می برد.

یکی دیگر از پیش‌ بینی‌های صعودی از سوی PlanB، خالق خانواده مدل‌ های قیمت بیت کوین سهام به جریان، انجام شد که در پستی در X گفت که بیت کوین ممکن است برای مدت طولانی در سطوح فعلی باقی بماند. PlanB انتظار دارد بیت کوین حداقل به قیمت 100000 دلار بین سال های 2024 تا 2028 برسد.

تحلیلگران در چند روز گذشته به طور فزاینده ای صعودی شده اند، اما معامله گران باید احتیاط کنند زیرا هر روند صعودی حتماً اصلاحاتی خواهد داشت.

آیا بیت کوین می تواند به بالای 38000 دلار برسد یا یک مرحله اصلاحی را آغاز کند؟ بیایید به نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند، نگاه کنیم.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین به مقاومت 37980 دلار برخورد کرده است، اما گاوها عجله ای برای ذخیره سود ندارند. این نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند روند صعودی بیشتر شود.

در صورت کاهش قیمت، سطح حمایت در دسترس، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36546 دلار) است. اگر قیمت از این سطح حمایت بازگردد، نشان دهنده این است که خریداران با هر کاهش قیمت جزیی برای خرید بیت کوین اقدام می کنند که احتمال شکست بالای 37980 دلار را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT می تواند تا 40000 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است مقاومت سنگینی برای گاوها باشد، اما اگر خریداران سطح 38000 دلار را به سمت حمایت در جهت نزولی برگردانند، رالی می تواند تا 48000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، نشان دهنده این است که معامله گران سود رزرو می کنند. ممکن است این جفت به 34800 دلار کاهش یابد.

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند، اما برای غلبه بر این مقاومت در 37980 دلار مشکل دارند. شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است، که نشان می دهد حرکت صعودی در حال ضعیف شدن است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک 50 ساده سقوط کند، ممکن است جفت به خط روند صعودی سقوط کند. انتظار می رود گاوها با قدرت از این سطح دفاع کنند. از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن بالای 38500 دلار نشان می دهد که گاوها قدرت را در دست دارند.

همچنین بخوانید : آمادگی شیبا اینو برای یک رالی صعودی | رکوردشکنی یک شبه در توکن سوزی shib

یونی سواپ (UNI)

یونی سواپ در 21 نوامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.44 دلار) رسید، اما سطوح پایین تر باعث ایجاد فشار خرید ارز UNI توسط گاوها شد. این یک رالی شدید در 22 نوامبر آغاز کرد که قیمت را به 6.60 دلار در 24 نوامبر رساند.

این حرکت صعودی با فروش نزدیک به مقاومت 6.70 دلار مواجه است. جفت UNI/USDT به سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی 5.92 دلار بازگشته است و توقف بعدی می تواند سطح 50% اصلاحی 5.71 دلار باشد.

یک جهش قوی از این سطح نشان می دهد که معامله گران کاهش قیمت ها را به عنوان یک فرصت خرید می بینند. این ممکن است چشم انداز شکست بالای 6.70 دلار را افزایش دهد. چنین حرکتی الگوی کف دو قلو را تکمیل می کند که هدف آن 9.60 دلار است. حرکت صعودی احتمالاً زیر سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 5.50 دلار تضعیف خواهد شد.

گاوها سعی کردند از 20-EMA محافظت کنند، اما خرس ها نقشه های دیگری داشتند. آنها قیمت را به زیر 20-EMA رساندند و اصلاح عمیق تری را آغاز کردند. اگر قیمت زیر 20-EMA باقی بماند، ممکن است جفت به 50-SMA سقوط کند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از 50-SMA جهش کند، نشان می دهد که خریداران در سطوح پایین تر در حال خرید اتریوم هستند. گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالای 6.70 دلار برسانند. در صورت غلبه بر این مقاومت، جفت ممکن است به 7.80 دلار افزایش یابد.

ارز IMX

ارز دیجیتال IMX در چند روز گذشته بالای سطح شکست 1.30 دلار حفظ شده است که نشان می دهد گاوها قدرت را در دست دارند.

قیمت ممکن است بین 1.30 دلار و متحرک نمایی 20 روزه (1.20 دلار) به منطقه بازگردد. این منطقه احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهد بود، اما اگر خریداران پیروز شوند، جفت IMX/USDT می تواند تا 1.86 دلار صعود کند.

در عوض، اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح حمایت بکشند، ممکن است باعث توقف معامله‌ گران کوتاه‌ مدت شود. این می تواند فروش را تسریع کند و منجر به اصلاح شدیدتر به سطح روانی 1 دلار شود.

میانگین متحرک 20 روزه در نمودار 4 ساعته مسطح شده است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تثبیت احتمالی در کوتاه مدت است. اولین حمایت نزولی 1.30 دلار است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از این سطح نگه دارند، نشان می دهد که 1.30 دلار به عنوان یک مقاومت جدید عمل می کند.

در روند صعودی، شکست بالای 1.50 دلار نشان دهنده از سرگیری حرکت صعودی خواهد بود. این جفت ممکن است به 1.59 دلار و سپس به 1.63 دلار برسد.

برخلاف این فرض، سقوط به زیر 1.20 دلار می تواند مزیت کوتاه مدت را به نفع خرس ها تغییر دهد.

وی چین (VET)

سرمایه گذارانی که در حال حاضر برای خرید وی چین اقدام کرده اند، با ایجاد فشار خرید، قیمت را به بالای مقاومت 0.023 دلار در 26 نوامبر رساندند، اما در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر همانطور که از سایه بلند روی کندل مشاهده می شود، تلاش می کنند.

فروشندگان سعی خواهند کرد گاوهای تهاجمی را به دام می اندازند و قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (0.021 دلار) برسانند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان دهنده یک احساس مثبت است. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا با قیمت 0.023 دلار بر مقاومت غلبه کنند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، جفت VET/USDT می تواند تا 0.027 دلار افزایش یابد و پس از آن تلاش کند تا به هدف الگوی 0.031 دلار برسد.

همچنین بخوانید: کسب درآمد از سایت های فریلنسر خارجی برای ایرانیان 2023

در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، نشان می‌دهد که ممکن است این جفت در محدوده بزرگی بین 0.014 تا 0.023 دلار برای مدتی طولانی‌ تر نوسان داشته باشد.

این جفت به زیر سطح شکست 0.023 دلار بازگشته است، که نشان می دهد خرس ها تسلیم نشده اند و در سطوح بالاتری به فروش می رسند. این جفت می تواند در مرحله بعدی به 20-EMA برسد، که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود.

اگر قیمت از 20-EMA برگشت، گاوها تلاش دیگری برای رساندن قیمت به بالای 0.023 دلار و شروع مرحله بعدی رالی تا 0.027 دلار انجام خواهند داد. از سوی دیگر، شکستن زیر 20-EMA ممکن است باعث اصلاح عمیق تر به 0.020 دلار شود.

الگوراند (ALGO)

الگوراند در 25 نوامبر به مقاومت بالای 0.14 دلار رسید، جایی که انتظار می رود خرس ها دفاعی قوی داشته باشند.

اگر گاوها با خرید الگوراند با قدرت از این سطح دفاع کنند، این نشان می‌دهد که معامله‌ گران در حال حفظ موقعیت‌ های خود هستند و انتظار یک حرکت بالاتر را دارند. این امر احتمال صعود به بالای منطقه مقاومت 0.14-0.15 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ALGO/USDT یک الگوی فنجان و دسته را تکمیل می کند. این تنظیم معکوس دارای هدف الگوی 0.20 دلار است.

اگر خرس‌ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی 0.12 دلار بکشند. اگر این سطح کاهش یابد، جفت ممکن است به 0.11 دلار و سپس به 0.09 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت برای مدتی در محدوده 0.12 تا 0.15 دلار در حال نوسان است. در یک محدوده، معامله گران معمولاً نزدیک به حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند. پیش بینی جهت شکست با قطعیت دشوار است. از این رو، معامله‌ گران ممکن است قبل از انجام شرط‌بندی‌ های بزرگ، منتظر بمانند.

اگر قیمت به بالای 0.15 دلار برسد، این جفت احتمالاً مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز خواهد کرد. این جفت ممکن است ابتدا به 0.18 دلار و سپس به 0.20 دلار افزایش یابد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.12 دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *