اخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالتحلیل بازار

10 ارز دیجیتال با پتانسیل رشد در کوتاه مدت! تحلیل ارزهای وابسته به بیت کوین (14 شهریور 1402)

Rate this post

قیمت بیت کوین نوسانات بدون روندی دارد، اما چندین آلتکوین اصلی، مانند ریپل، نشانه هایی از شکست احتمالی را نشان می دهند که آماده پرواز هستند.

بازارهای سهام ایالات متحده در مسیر بهبود قیمت هستند. شاخص S&P 500 هفته گذشته 2.50 درصد افزایش یافت و بهترین هفته خود از ژوئن را به ثبت رساند. حتی با وجود اینکه بیت کوین نیز تلاش کرد تا یک رالی افزایشی را شروع کند، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. در پایان، بیت کوین هفته را با ضرر 0.5 درصدی به پایان رساند.

یکی از دلایل اصلی که بیت کوین سودهای خود را از بین برد این بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم خود را در مورد تمام برنامه های کاربردی صندوق معامله شده در بورس بیت کوین (ETF) به تاخیر انداخت. با این حال، این انتظارات تحلیلگران را کاهش نداده است.

در آخرین بررسی ها، تحلیلگران JPMorgan گفتند که رگولاتور در نهایت چندین ETF بیت کوین را تایید خواهد کرد.

قیمت بیت کوین در کوتاه مدت در یک کانال رنج حرکت می کند، اما این امر سرمایه گذاران بلند مدت را که برای هودل کردن بیت کوین اقدام کرده اند ناامید نکرده است. داده‌های گلسنود نشان می‌دهد که عرضه کنونی استخراج‌ شده به مدت سه سال یا بیشتر در حالت غیرفعال است و به بالاترین حد خود یعنی 40.538 درصد رسیده است.

آیا بیت کوین می تواند در چند روز آینده از کانال رنج خود خارج شود؟ سطوح مهمی که باید آنها را زیر نظر گرفت چیست؟ بیایید نمودارها را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

شاخص S&P 500

شاخص SPX در 29 آگوست به بالاتر از میانگین متحرک صعود کرد، که نشان می دهد گاوها یک رالی صعودی قوی را آغاز کرده است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک حفظ کنند، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران با کاهش جزئی خرید می کنند. این امر چشم انداز رالی بالاتر از مقاومت 4607 را افزایش می دهد. در صورت شکست این سطح، شاخص تلاش خواهد کرد تا به 4650 و متعاقباً به 4800 صعود کند.

از سرگیری روند صعودی احتمالاً کار دشواری خواهد بود، زیرا خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین های متحرک کاهش دهند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ممکن است به حمایت قوی در 4325 سقوط کند. خرس ها برای شروع یک روند نزولی جدید باید این سطح را بشکنند.

شاخص دلار آمریکا (DXY)

شاخص دلار آمریکا از خط روند نزولی در 30 و 31 آگوست جهش کرد و نشان داد که گاوها این سطح را به سمت حمایت تغییر داده اند.

گاوها در مرحله بعدی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 104.45 برسانند و یک رالی را به سمت مقاومت پیش رو در 106 آغاز کنند. این سطح احتمالاً شاهد فروش تهاجمی خرس ها خواهد بود زیرا شکست بالاتر از آن نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد. سپس این شاخص می تواند به 108 برسد.

حمایت مهمی که باید در روند نزولی مراقب آن بود، خط روند نزولی است که به عنوان یک سطح حمایت عمل می کند. اگر این حمایت از بین برود، ممکن است شاخص تا میانگین متحرک ساده 50 روزه 102.41 و در نهایت به حمایت بحرانی در 100.82 کاهش یابد.

همچنین بخوانید : خبرهای هیجان انگیز برای شیباریوم و شیبا اینو! چه چیزی در انتظار سرمایه گذاران است؟

بیت کوین (BTC)

در حال حاضر بیت کوین در یک کانال رنج در بازه زمانی بالاتر نوسان دارد و بین قیمت 24800 تا 31000 دلار معامله می شود. هنگامی که قیمت در یک محدوده معامله می شود، گاوها معمولاً با کاهش قیمت نزدیک به سطح حمایت برای خرید بیت کوین اقدام می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند.

سطح 24800 دلاری شاهد نبرد شدید بین گاوها و خرس ها خواهد بود. اگر این سطح از بین برود، احتمالاً فروش سرعت می‌گیرد و جفت BTC/USDT می‌تواند به حمایت حیاتی 20000 دلار کاهش یابد. حمایت ضعیفی در 24000 دلار وجود دارد، اما ممکن است برای مدت طولانی حفظ نشود.

احتمال دیگر این است که قیمت از سطح فعلی افزایش یابد. اگر گاوها با هدایت قیمت بالاتر از 26833 دلار این مقاومت را از بین ببرند، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (28221 دلار) برسد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ممکن است برای طولانی مدت در محدوده 24800 تا 31000 دلار نوسان داشته باشد.

اتریوم (ETH)

اتریوم در 1 سپتامبر به زیر سطح حمایت قوی 1,626 دلار سقوط کرد، اما سایه بلند کندل نشان می دهد که سرمایه گذاران برای خرید اتریوم در سطوح پایین تر آماده هستند.

گاوها در تلاشند تا از این وضعیت نجات پیدا کنند و در تلاش برای شروع یک بازگشت هستند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها همچنان کنترل را در دست دارند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر 1600 دلار برسانند، جفت ETH/USDT می‌تواند به پایین‌ترین قیمت روزانه 17 آگوست یعنی 1550 دلار سقوط کند. این سطح محوری در کوتاه مدت است زیرا سقوط به زیر آن ممکن است شرایط را برای کاهش به 1368 دلار فراهم کند.

اولین نشانه قدرت، شکست بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (1684 دلار) خواهد بود. سپس جفت می تواند به مقاومت پیش رو در 1750 دلار برسد.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین در چند روز گذشته زیر سطح شکست 220 دلار معامله می‌ شد، اما خرس‌ها نتوانستند از مزیت خود استفاده کنند.

شکست در پایین آوردن قیمت به زیر سطح روانی 200 دلار می تواند گاوها را برای خرید بایننس کوین جذب کند. اولین مانع صعودی 220 دلار و سپس در خط مقاومت است. خریداران باید قیمت را بالای خط مقاومت قرار دهند تا نشان دهند که روند نزولی ممکن است در حال پایان باشد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 200 دلار برسد، شروع مرحله بعدی روند نزولی را نشان می دهد. جفت BNB/USDT پس از آن در خطر سقوط به حمایت اصلی بعدی در 183 دلار است.

ریپل (XRP)

خرس‌ها قیمت ریپل را در 1 سپتامبر به زیر 0.50 دلار رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین‌ تر را حفظ کنند، همانطور که از سایه بلند کندل روزانه مشخص است.

خرس‌ها به فشار فروش خود ادامه دادند و به گاوها اجازه ندادند که از سطح 0.50 دلار بازگشت قوی داشته باشند. این امر احتمال شکستگی را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT در خطر سقوط تا 0.41 دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.53 دلار) عبور کند، این نشان می‌دهد که گاوها با خرید ریپل در حال تلاش برای بازگشت هستند. این جفت ممکن است تا 0.56 دلار افزایش یابد. خریداران باید بر این مانع غلبه کنند تا نشان دهنده شروع حرکت جدید به 0.65 دلار باشد.

همچنین بخوانید: پیش بینی قیمت دوج کوین در 5 سال آینده …! قیمت دوج کوین پنج سال بعد چقدر خواهد بود؟

کاردانو (ADA)

کاردانو در چند روز گذشته بین 0.24 تا 0.28 دلار تثبیت شده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است.

شیب متحرک نمایی 20 روزه (0.26 دلار) و RSI زیر 38 نشان دهنده یک سود جزئی برای خرس ها است. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، احتمال کاهش به 0.24 دلار افزایش می یابد. شکست زیر این سطح ممکن است مرحله بعدی روند نزولی را به 0.22 دلار و متعاقباً به 0.20 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر گاوها با خرید کاردانو قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، جفت ADA/USDT می تواند مقاومت در SMA 50 روزه (0.28 دلار) را به چالش بکشد. اگر این سطح به سمت بالا شکسته شود، جفت به احتمال زیاد تا 0.32 دلار افزایش خواهد یافت.

دوج کوین (DOGE)

خریداران با خرید دوج کوین سعی کردند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) در 2 سپتامبر برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.

این باعث می شود جفت DOGE/USDT بین متحرک نمایی 20 روزه و سطح حمایت مهم در 0.06 دلار نوسان داشته باشد. شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در ناحیه منفی نشان دهنده مزیتی برای فروشندگان است. اگر قیمت به زیر 0.06 دلار سقوط کند، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ممکن است به حمایت بعدی در 0.055 دلار سقوط کند.

اگر گاوها بخواهند از کاهش قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (0.07 دلار) و بعداً به 0.08 دلار افزایش یابد.

سولانا (SOL)

سولانا در مرحله اصلاحی قوی است. خریداران با خرید سولانا در تلاش برای شروع یک رالی صعودی جزیی هستند، اما به احتمال زیاد با فشار فروش در خط روند نزولی مواجه خواهد شد.

اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا خط روند نزولی کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله‌ گران در حال فروش با هر افزایش قیمت هستند. این ممکن است قیمت را به 18.32 دلار و پس از آن به 16 دلار برساند.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی برسانند، این دیدگاه منفی می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس جفت SOL/USDT می‌تواند به 22.30 دلار صعود کند، جایی که خرس‌ها احتمالاً دفاعی قوی خواهند داشت.

تون کوین (TON)

رالی تون کوین (TON) در نزدیکی مقاومت 2.07 دلار متوقف شده است، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها هنوز قدرت را در دست دارند. این نشان می دهد که گاوها هنوز برای ذخیره سود اقدام نمی کنند.

سطوح اشباع خرید در RSI نشان دهنده یک اصلاح یا تثبیت احتمالی در کوتاه مدت است. حمایت مهمی که باید در جهت نزولی مشاهده کرد، متحرک نمایی 20 روزه (1.61 دلار) است، زیرا شکستن زیر آن می تواند قیمت را به 1.53 دلار و بعداً به SMA 50 روزه (1.40 دلار) بکشاند.

در روند صعودی، گاوها باید از مقاومت 2.07 دلار عبور کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت TON/USDT می تواند روند صعودی را از سر بگیرد. سپس ممکن است این جفت ارز به منطقه بالای 2.40 تا 2.60 دلار صعود کند.

منبع: کوین تلگراف

پیوند کوتاه: https://www.shamohsen.net/?p=1475

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *