اخبار ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل 5 ارز برتر این هفته ( دوشنبه 31 اردیبهشت 1403)

5/5 - (1 امتیاز)

بیت کوین این هفته بیش از 8 درصد افزایش یافته است که نشان می دهد تریدرها در حال خرید در سطوح پایین تر هستند. به طور کلی، در یک محدوده، تریدرها نزدیک به حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند. این نشان می دهد که قیمت ممکن است به بالای محدوده ۷۳۷۷۷ دلار برسد، اما رفع این مانع ممکن است دشوار باشد.

تحلیلگران در مورد روند بعدی بیت کوین اختلاف نظر دارند. برخی معتقدند که جریان اصلاحی بیت کوین به پایان رسیده است و بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند بیت کوین برای آزمایش مجدد حمایت در سطح قیمت 60000 دلاری کاهش یابد و پایین بیاید. پیش بینی جهت حرکت صعودی بیت کوین در حال حاضر بسیار سخت است. به همین دلیل، پیش از ایجاد موقعیت‌های ترید بزرگ، منتظر بمانید تا بیت کوین روند جدیدی را تجربه کند.

در جریان فعلی بازار و روند قیمتی بیت کوین، سرمایه گذاران ممکن است به دنبال آلت کوین ها برای فرصت های معاملاتی کوتاه مدت باشند. اگرچه فصل آلت‌کوین هنوز فرا نرسیده است، آلت‌کوین‌های معرفی شده در این پست احتمالاً فرصت‌های معاملاتی و سود دهی خوبی را ارائه می‌دهند.

آیا پتانسیل بیت کوین و رسیدن به بالاتر از سطح مقاومت کوتاه مدت آن می تواند احساسات را در نرخ قیمتی بازار کریپتو افزایش دهد؟ در این پست 5 ارز دیجیتال که آینده ای امیدوارنه و خوشبینانه تر دارند معرفی میشوند.

تحلیل قیمت و نمودار بیت کوین

بیت کوین با مقاومت نزدیک به 68000 دلار مواجه شده است، این یک نشانه مثبت است که گاوها بازار را به خرس ها واگذار نکرده اند. این نشان می‌دهد که گاوها جایگاه خود را حفظ کرده اند و یک رالی صعودی پیش بینی میکنند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه از محدوده 64109 دلار شروع به افزایش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده یک سیگنال صعودی است. اگر قیمت از سطح 68000 دلار عبور کند، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به مقاومت سطوح بالاتر یعنی 73777 دلار برسد.

اگر خرس‌ها بخواهند جلوی رالی صعود را بگیرند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت ارز می تواند به 59600 دلار و بعداً به پایین ترین سطح روزانه مشابه تاریخ 1 می یعنی 56552 دلار سقوط کند.

نمودار روزانه جفت ارز BTC-USDT

هر دو میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته شیب دار هستند و  شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها بازار را تحت کنترل دارند و باید از میانگین متحرک نمایی (20-EMA ) حمایت کنند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، یک سیگنال صعودی به بالای سطح  68000 دلار در طی یک رالی بهبودی پیش بینی میشود.

برعکس، اگر قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی (20-EMA) بشکند، نشان دهنده ضعیف شدن و دیرکرد حرکت صعودی خواهد بود. این جفت ارز ممکن است به سمت میانگین متحرک  50 روزه ساده (SMA-50) و به حمایت نزدیک به سطح 59600 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته جفت ارز BTC-USDT

تحلیل قیمت و نمودار سولانا

قیمت سولانا در 15 ماه می، بالاتر از میانگین متحرک افزایش یافت و گاوها در تلاشند تا قدرت خود را در بازار ارزهای دیجیتال حفظ کنند.یک مقاومت جزئی در سطح  176 دلار وجود دارد و پیش بینی می شود که خرس ها سعی کنند اصلاح را شروع کنند. 

نمودار روزانه جفت ارز SOL-USDT

اگر قیمت سولانا سقوط کند به سطح 162 دلار خواهد رسید. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان دهنده این است که گاوها در تلاش هستند تا 162 دلار را به حمایت تبدیل کنند. این احتمال رالی بالاتر از 176 دلار را افزایش می دهد. ممکن است جفت ارزSOL/USDT به 185 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این می تواند منجر به لیکویید شدن طولانی مدت شود و جفت ارز را به 140 دلار برساند.

این جفت ارز از سطح بالای مقاومت یعنی نزدیک به 176 دلار کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک نمایی (20-EMA) سقوط کرده است. پیش بینی می شود سولانا مجدد سطح صعود به 162 دلار را تجربه کند، جایی که انتظار می رود خریداران وارد عمل شده و روند نزولی را متوقف کنند. خریداران باید برای از سرگیری روند صعودی، قیمت را به بالای 176 دلار برسانند.

اگر این جفت ارز به زیر 162 دلار سقوط کند، نشان می دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. در میانگین متحرک ساده (50-SMA)  یک سطح حمایت جزئی وجود دارد، اما اگر فرصت حمایت از دست برود، جفت ارز ممکن است به 140 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته جفت ارز SOL-USDT

تحلیل قیمت و نمودار ارویو

ارویو (AR) در چند روز گذشته در حال طی کردن یک روند صعودی بوده است. گاوها قیمت را به بالای مقاومت 47.51 دلار در 17 می رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 40 دلار برسانند، سطح مهمی که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در یک بازار نزولی هستند. این باعث افزایش چشم انداز شکست بالای مقاومت در سطح 50 دلار می شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز AR/USDT ممکن است تا 68 دلار افزایش یابد.

نمودار روزانه جفت ارز AR-USDT

برخلاف این احتمال، اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، نشان می دهد که گاوها به سمت خروج هجوم می آورند. این می تواند باعث اصلاح در میانگین متحرک ساده(SMA 50) در سطح 35 دلار شود.

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی کنج در حال افزایش را نشان می دهد.  باید مراقب سطح حمایت میانگین متحرک 20 روزه بود تا جریان نزولی نشود. اگر این سطح از بین برود، جفت ارز ممکن است به سمت خط حمایت  الگوی کنج سقوط کند. شکستن و بسته شدن در زیر الگوی کنج ممکن است ارزش قیمتی ارویو را به 38 دلار و سپس به 36 دلار کاهش دهد.

در عوض، اگر قیمت از میانگین متحرک (20-EMA ) یا خط حمایت افزایش یابد و از خط مقاومت کنج شکسته شود، این نشان می دهد که گاوها همچنان بازار را تحت کنترل دارند. همین اتفاق احتمال جریان نزولی را باطل میکند و حرکت به سمت 68 دلار را آغاز می کند.

نمودار 4 ساعته جفت ارز AR-USDT

تحلیل قیمت و نمودار ارز گراف

قیمت ارز گراف (GRT)پس از اینکه گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک در 15 می رساندند، یک ریلیف رالی(relief rally) را آغاز کرد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 0.29 دلار شروع به رشد کرده است، و شاخص قدرت نسبی (RSI ) به ناحیه مثبت صعود کرده است، که نشان می دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به  بالای سطح مقاومت 0.35 دلار برسانند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

متحرک نمایی 20 روزه یک سطح حمایت اصلی در مسیر نزولی است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر این سطح برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی جزئی به فروش خود ادامه می‌دهند. این ممکن است جفت ارز GRT/USDT را به 0.26 دلار و پس از آن به 0.23 دلار کاهش دهد.

نمودار روزانه جفت ارز GRT-USDT

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک فراتر برود و یک سیگنال رشد ثبت کند، گاوها یک فرصت  دیگر در سطح 0.31 دلار خواهند داشت. اگر این سطح به خوبی حمایت شود، جفت ارز ممکن است به 0.35 دلار و بعداً به هدف بعدی یعنی 0.40 دلار صعود کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز برای مدتی بین 0.22 تا 0.31 دلار در نوسان بوده است. گاوها  در تلاش بودند با یک فشار قیمت، ارز گراف را به بالاتر از سطح قیمت فعلی برسانند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. اگر قیمت سقوط کند و به زیر میانگین متحرک ساده (50-SMA )حفظ شود، نشان می دهد که رالی صعودی متوقف شده است و ممکن است جفت ارز به 0.26 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته جفت ارز GRT-USDT

تحلیل قیمت و نمودار فانتوم 

قیمت ارز فانتوم در 16 می بالاتر از میانگین های متحرک و مقاومت افقی 0.79 دلار شکست، که نشان دهنده شروع یک رالی بهبودی است.میانگین های متحرک در آستانه یک تقاطع صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI ) به محدوده مثبت صعود کرده است که نشان می دهد گاوها به بازی بازگشته اند.

نمودار روزانه جفت ارز FTM-USDT

با این حال، بعید است که خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را به 0.79 دلار برگردانند. اگر گاوها این سطح را به سطح حمایت برسانند، جفت  ارز FTM/USDT می تواند تا 1.04 دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت پایین تر از این سطوح ادامه یابد و به زیر میانگین (20-EMA )برسد، نشان می دهد که گاوها کنترل خود را از دست می دهند. این جفت  ارز ممکن است تا سطح 0.79 دلار سقوط کند. این یک سطح ضروری برای دفاع گاوها است، زیرا شکستن زیر آن نشان می‌دهد که طی کردن یک رالی بهبودی ضعیف شده است.

خرس‌ها در تلاش هستند تا اصلاحی را در نمودار 4 ساعته آغاز کنند، اما گاوها احتمالاً  باید زیر سطح میانگین متحرک 20 روزه بخرند. اگر این اتفاق بیفتد، انتظار می رود این جفت ارز یک سیگنال صعودی ثبت کند و به سمت مقاومت بالای 1.04 دلار افزایش یابد.

نمودار 4 ساعته جفت ارز FTM-USDT

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال می مانند. این ممکن است جفت ارز را به  زیر سطح 0.60دلار بکشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *