ارز دیجیتالتحلیل بازار

کدام آلت کوین ها در بازار خنثی این هفته پامپ می شوند؟

5/5 - (1 امتیاز)

در این هفته عملکرد محدود و سرگردانی بیت کوین بین دو خط حمایت و مقاومت می تواند تریدرها را به سمت خرید NEAR, AR, CORE و BONK سوق دهد.

این هفته بیت کوین تلاش کرد تا یک رالی امدادی را آغاز کند اما با فشار شدید فروش نزدیک به 67000 دلاری مواجه شد. بزرگترین ارز دیجیتال تاریخ بازار این هفته را با یک ضرر جزئی  2 درصدی به پایان رساند.

تریدر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital معتقد است که بیت کوین  پس از هاوینگ وارد «منطقه خطر» شده است، جایی که ممکن است طی دو هفته آینده شاهد افت بیشتری نیز باشیم. یکی

از نکات منفی دیگر، جریان خروجی و خروج بیت کوین از صرافی ها در کوتاه مدت است. سرمایه گذاران Farside گزارش داده اند که ETF ها پس از فروش 120 میلیون دلاری در روز قبل، شاهد انتقال 218 میلیون دلاری به کیف پول ها و خروج بیت کوین از صرافی ها در 25 آوریل بوده اند.

پیش بینی جهت شکست ، زمانی  که قیمت در یک محدوده بزرگ معامله می شود، با قطعیت دشوار می شود. تریدر ها می‌توانند با نزدیک شدن به خط  حمایت خرید کنند و در سطح مقاومت بفروشند یا تا زمانی که شکست اتفاق نیفتاده سرمایه ی خود را هولد کنند و در حاشیه بمانند.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها بالای سطوح حمایتی خود باقی میمانند و یک رالی امدادی را شروع میکنند؟ 

بیایید با هم در این مقاله 5 ارز دیجیتال برتر که در تحلیل تکنیکال قوی به نظر می رسند و ممکن است یک رالی صعودی شروع کنند، را بررسی می کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین برای چندین روز در بازار بین 59600 تا 73777 دلار در نوسان می باشد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

به طور کلی، در یک محدوده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند. انتظار می رود گاوها به شدت از سطح 59600 دلار دفاع کنند زیرا شکستن زیر آن می تواند اصلاح انجام و بستن معاملات را  تا سطح 61.8 درصد  اصلاحی فیبوناچی  با ریزش 29854 هزار دلاری تهدید و عمیق تر کند. چنین اتفاقی شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تاخیر می اندازد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا حمایت 59600 دلار افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تر فعال باقی می مانند.

BTC/USDT ممکن است به 67250 دلار و بعداً به مقاومت بالاتر 73777 دلار جهش کند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح، شروع مرحله بعدی روند صعودی به 84000 دلار را نشان می دهد.

میانگین های متحرک و اندیکاتور  RSI درست زیر نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. اولین نشانه ی قدرت شکست و نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی خواهد بود. این می تواند مسیر را برای افزایش به 68000 دلار و سپس به 71500 دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر 62,300 دلار برسد، نشان دهنده این است  که خرس‌ها در قدرت هستند و قیمت بیت کوین پس از آن می تواند به حمایت حیاتی 59600 دلار برود، جایی که خریداران احتمالا وارد عمل خواهند شد.

 

تحلیل قیمت نیر (NEAR)

در تاریخ 25 آوریل نیر (NEAR) بالای الگوی کانال نزولی بسته شد، که نشان می دهد روند نزولی ممکن است در حال پایان باشد.

با این حال، خرس ها تسلیم نشده اند و در حال فروش نزدیک سیگنال مقاومت با قیمت 7.70 دلار می باشند. اگر قیمت به کانال بازگردد، نشان می دهد که شکست ممکن است یک تله گاوی بوده باشدو تریدر ها با این فرض که این روند همچنان صعودی است، اقدام به خرید می کنند که متاسفانه پس از توقف قیمت صعودی، با یک روند نزولی می تواند منجر به کاهش قیمت دلار شود و قیمت را به 5.90 دلار کاهش دهد.

در عوض، اگر قیمت به بالای 7.70 دلار برسد، این نشان می‌دهد که گاوها مسئولیت و قدرت را در دست گرفته‌اند. سپس جفت NEAR/USDT می‌تواند تا 9 دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها احتمالاً دفاعی قوی خواهند داشت.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده این است که گاوها برتری جزئی دارند. خریداران احتمالاً با فروش در  محدوده بین 7.70 تا 8.10 دلار روبرو خواهند بود، اما اگر از مسیر خود عبور کنند، رالی می تواند به 9 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 6.60 دلار برسد، این دیدگاه خوش بینانه در کوتاه مدت نفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در روندهای پیش رو و  امدادی  خود ادامه می دهند و در این صورت ممکن است قیمت  به 5.90 دلار سقوط کند.

 

تحلیل قیمت آرویو (Arweave AR)

در تاریخ 25 آوریلArweave (AR)  بالاتر از هر دو میانگین متحرک افزایش یافت و نشان داد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

خرس‌ها سعی کردند قیمت را به عقب برگردانند و کاهش دهند ، اما گاوها در 27 آوریل در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (که کف قیمت 32.19 دلار بود ) آن را خریداری کردند. یک مقاومت جزئی در 40 دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از آن، جفت AR/USDT می تواند تا مقاومت  47.52 دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند از رالی جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر این کار را بتوانند انجام دهند، AR/USDT ممکن است به 22 دلار سقوط کند.

الگوی Head and Shoulders نشان می دهد که در یک برش کامل و بالای خط گردن neckline بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، احتمالاً به سمت هدف الگوی 50 دلار حرکت می کند.

در مقابل، اگر قیمت نتواند بالاتر از خط گردن باقی بماند، نشان می‌دهد که تقاضا  و خرید در سطوح بالاتر کاهش می‌یابد. پس ممکن است به صورت بحرانی  تا 30 دلار سقوط کند. شکستن زیر این سطح، مزیت را به نفع خرس‌ها متمایل می‌کند.

 

تحلیل قیمت کور (CORE)

Core (CORE) در چند روز گذشته در دو نوبت در میانگین  20 روزه (2.23 دلار) از پشتیبانی و استقبال زیاد خریداران برخوردار شده است که نشان دهنده یک اتفاق مثبت است.

اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند و به بالای 2.91 دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها به صندلی راننده بازگشته‌اند و کنترل را به دست گرفته اند. سپس  CORE/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت 4 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که خرس ها حاضر به تسلیم شدن نیستند. این می تواند درها را برای افت SMA 50 روزه (1.72 دلار) باز کند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این ارز در محدوده 1.83 تا 2.91 دلار در نوسان است. اما مسطح شدن میانگین های متحرک و RSI نزدیک به نقطه میانی مزیت واضحی برای گاوها و خرس ها ایجاد نمی کند.

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک شکسته شود، گاوها سعی خواهند کرد این ارز را به 2.91 دلار برسانند. انتظار می‌رود خرس‌ها با قدرت از این سطح دفاع کنند، زیرا شکستن بالاتر از آن ممکن است حرکت جدیدی را آغاز کند.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 2.10 دلار برسد، ممکن است این ارز تا سطح حمایت قوی در 1.83 دلار سقوط کند.

 

تحلیل قیمت بونک (BONK)

در تاریخ 23 آوریل Bonk (BONK)  بالاتر از میانگین های متحرک صعود کرد و نشان داد که فاز اصلاحی ممکن است در حال پایان باشد.

خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند، اما گاوها همچنان موضع خود را حفظ کردند. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا میانگین های متحرک را به حمایت تبدیل کنند. اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند و به بالای 0.000030 دلار برسد، جفت BONK/USDT یک الگوی head and shoulder) H&S)  معکوس را تکمیل می کند. این تنظیم صعودی دارای  الگویی با هدف  0.000048 دلار است.

با این حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین های متحرک پایین بیاورند و دست بالا را به دست آورند. در صورت موفقیت، ارز ممکن است تا 0.000019 دلار و سپس به 0.000015 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها با مقاومت 0.000030 دلاری مواجه هستند. خرس ها در تلاش هستند تا با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین های متحرک، موقعیت خود را تقویت و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، یک الگوی H&S را تکمیل می شود و تا 0.000019 دلار کاهش می یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید خود ادامه می دهند. شکستن و بسته شدن بالای 0.000030 دلار اولین نشانه قدرت خواهد بود. ممکن است قیمت ارز به 0.000036 دلار جهش پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *