ارز دیجیتالتحلیل بازار

تحلیل قیمت 5 تا از پرنوسان ترین ارز های دیجیتال برای اسکالپ و سود روزانه (24 مهر 1402)

Rate this post

 

قیمت بیت کوین بالای 26500 دلار در حال نوسان است و ثبات قیمت می تواند باعث شود معامله گران نگاهی دوباره به SOL، LDO، ICP و VET داشته باشند.


شاخص S&P 500 به اندازه 0.45 درصد افزایش یافت و دومین هفته مثبت خود را ثبت کرد. در حالی که بازارهای سهام ایالات متحده حرکت کندی داشتند، طلا در این هفته شاهد افزایش بیش از 5 درصدی بود. رالی 3.11 درصدی آن در 13 اکتبر بهترین عملکرد یک روزه آن از اول دسامبر سال گذشته تاکنون بود. با این حال، گاوهای بیت کوین هیچ شانسی نداشتند زیرا بیت کوین در مسیری است که هفته را بیش از 3 درصد کاهش دهد.

ضعف روند بیت کوین و فشارهای نظارتی، سرمایه گذاران کریپتو را از خرید ارزهای دیجیتال دور نگه داشته است. این امر سلطه بازار بیت کوین را در چند روز گذشته نزدیک به مرز 50 درصد نگه داشته است.

ناظران بازار احتمالاً برای چند روز آینده تمرکز خود را بر بیت کوین حفظ خواهند کرد. هرچه گاوها قیمت را بالاتر از 25000 دلار نگه دارند، احتمال اینکه حرکت بعدی پر قدرت تر اتفاق بیفتد، بیشتر می شود. حرکت صعودی در بیت کوین احتمالاً خرید آلت کوین های منتخب را تحریک می کند زیرا سرمایه گذاران ارز دیجیتال بازار صعودی را احساس می کنند.

ارزهای دیجیتال منتخب نشانه هایی از شروع یک رالی صعودی را دارند. اگر آنها به سمت بالا حرکت کنند، ممکن است یک حرکت گاوی جدید شروع شود. بیایید نمودار بهترین ارز دیجیتال برای اسکالپ و نوسان گیری را که می توانند در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند را بررسی کنیم.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین در چند روز گذشته بین میانگین های متحرک معامله می شود که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

معمولاً فشرده شدن قیمت با شکست قوی دنبال می شود. در این حالت، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27110 دلار) قرار دهند، جفت BTC/USDT ممکن است تا 28143 دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (26671 دلار) برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها برتری خود را اعلام کرده‌اند. سپس این جفت ممکن است ابتدا به 25990 دلار کاهش یابد و پس از آن به حمایت اصلی 24800 دلار برسد. این سطح احتمالاً خرید تهاجمی گاوها را جلب می کند.

رالی صعودی بیت کوین، با فروش در 20-EMA در نمودار 4 ساعته مواجه است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها با خرید بیت کوین سعی دارند قدرت را در دست بگیرند. این نشان می دهد که خریداران برای ذخیره سود عجله ای ندارند.

اگر قیمت بیت کوین میانگین متحرک 20 روزه را به سمت بالا بشکند، این جفت میتواند ابتدا به 50-SMA برسد. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما در صورت غلبه بر آن، جفت می تواند به 27750 دلار و سپس به 28143 دلار صعود کند.

همچنین بخوانید: آیا وقت خرید دوج است؟ دوج کوین آماده پرواز به سمت 1 دلار است!

برعکس، اگر گاوها نتوانند 20-EMA را به سمت بالا بشکنند، فروشندگان از این فرصت استفاده می کنند و برای فروش اقدام می کنند. کاهش قیمت کمتر از 26500 دلار میتواند جفت را به 26000 دلار و سپس به 24800 دلار کاهش دهد.

سولانا (SOL)

سولانا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (21.77 دلار) بوده است. این نشان می دهد که گاوها با خرید سولانا در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

یک مقاومت جزئی در 22.50 دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت SOL/USDT می‌تواند تا خط گردن الگوی معکوس سر و شانه افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت، راه اندازی صعودی را تکمیل می کند. خریداران ممکن است با مقاومت سخت 27.12 دلار روبرو شوند، اما اگر این برطرف شود، جفت می تواند به هدف مورد نظر در 32.81 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه (20.50 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت نفی خواهد شد. این می تواند نزولی را به سمت 18.58 دلار و سپس به 15.33 دلار آغاز کند.

پس از معامله بین میانگین‌های متحرک برای مدتی، قیمت با شکسته شدن زیر 20-EMA کاهش یافت. این نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را حفظ کنند. جفت ممکن است ابتدا تا 20.93 دلار سقوط کند و اگر این سطح نیز شکسته شود، ممکن است تا 20 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت نتواند زیر 20-EMA باقی بماند، خریداران برای خرید سولانا در سطوح پایین‌ تر اقدام خواهند کرد. اولین نشانه قدرت شکست و بسته شدن بالای 50-SMA خواهد بود. این می تواند شرایط را برای رساندن قیمت به 23.50 دلار و سپس به خط گردن الگوی معکوس H&S باز کند.

لیدو دائو (LDO)

لیدو دائو در چند روز گذشته نزدیک به میانگین های متحرک معامله شده است که نشان می دهد خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

میانگین های متحرک صاف شده اند و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. مقاومت فوری در صعود 1.73 دلار است. اگر این سطح مقیاس شود، جفت LDO/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح احتمالاً دوباره شاهد یک نبرد سخت بین گاوها و خرس ها خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها با هر افزایش جزیی قیمت برای فروش اقدام می کنند. این جفت ممکن است پس از آن حمایت حیاتی را در 1.38 دلار دوباره تست کند.

میانگین متحرک 20 روزه شروع به افزایش در نمودار 4 ساعته کرده است و RSI در ناحیه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها قدرت را در دست دارند. مقاومت جزئی در 1.63 دلار وجود دارد اما احتمال عبور از آن وجود دارد. سپس جفت می تواند تا 1.73 دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها بخواهند حرکت صعودی را تضعیف کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برگردانند. سپس این جفت می تواند به منطقه حمایتی 1.45 تا 1.50 دلار سقوط کند.

a

همچنین بخوانید: چه کسی پشت فروپاشی وحشیانه لونا کلاسیک بود؟ تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لونا کلاسیک

اینترنت کامپیوتر (ICP)

ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر در چند روز گذشته در محدوده محدودی بین 2.86 تا 3.35 دلار معامله می شود. شاخص RSI یک واگرایی مثبت ایجاد کرده است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است.

جفت ICP/USDT در مرحله بعدی می تواند به مقاومت پیش رو در 3.35 دلار برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، نشانه تغییر روند بالقوه خواهد بود. اولین هدف صعودی 4 دلار و سپس 4.50 دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از 3.35 دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است مدت بیشتری در محدوده باقی بماند. کاهش به زیر 2.86 دلار نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود.

میانگین متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده است و RSI در نمودار 4 ساعته در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این نشان می دهد که خریداران قدرت را در دست دارند. این جفت به احتمال زیاد به مقاومت بالای 3.35 دلار خواهد رسید، جایی که خرس ها ممکن است چالشی قوی ایجاد کنند.

اگر قیمت از 3.35 دلار کاهش یابد، تلفیق ممکن است برای مدتی بیشتر ادامه یابد. از سوی دیگر، اگر خریداران با خرید ارز ICP قیمت را به بالاتر از 3.35 دلار برسانند، نشان می‌دهد که گاوها مسئول هستند. این جفت ممکن است تا 3.74 دلار و بعداً به هدف الگوی 3.84 دلار افزایش یابد.

وی چین (VET)

ارز دیجیتال وی چین در چند روز گذشته در یک مثلث کنج نزولی معامله می شود. اگرچه این یک الگوی کاهشی است، اما قیمت در چند روز گذشته در نزدیکی خط روند نزولی معامله می شود که نشانه مثبتی است.

میانگین های متحرک بدون نوسان هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است، که نشان می دهد فشار نزولی ممکن است در حال کاهش باشد. خریداران با خرید وی چین تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها موفق شوند، این امر از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری می کند. این می تواند یک حرکت صعودی جدید به سمت 0.021 دلار را آغاز کند.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان با قدرت از خط روند نزولی دفاع می‌ کنند. خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به حمایت بحرانی 0.014 دلار برسانند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل الگوی مثلث نزولی معامله شده است. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از 50-SMA حفظ کنند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت VET/USDT می تواند به خط روند نزولی گوه برسد. شکستن و بسته شدن قیمت بالاتر از الگو مثلث کنج نزولی می تواند یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند.

بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها به شدت از منطقه بین 50-SMA و خط روند نزولی دفاع خواهند کرد. اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر 20-EMA بیفتد، نشان می دهد که این جفت ممکن است مدت بیشتری داخل این الگو نوسان پیدا کند.

منبع: کوین تلگراف

پیوند کوتاه: https://www.shamohsen.net/?p=2161

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *