اخبار ارز دیجیتالتحلیل بازار

کاهش قیمت و تسلط بیت کوین بر بازار: آلت سیزن نزدیک است؟

5/5 - (1 امتیاز)

در حالی که سلطه بیت کوین در بازار نسبت به آخرین رالی خود اندکی افت کرده است و تحلیلگران ارزهای دیجیتال گمانه زنی می کنند که ممکن است با توجه به معامله گران به آلت کوین ها، تسلط بیت کوین به اوج خود رسیده باشد و از اینجا به بعد کاهش پیدا کند. ولی این یعنی چه و چرا اهمیت دارد؟

مایکل ون دی پوپ، تحلیل گر و معامله گر کریپتو، با 713900 دنبال کننده خود در پلتفرم رسانه اجتماعی X میگوید:

تسلط بیت کوین احتمالاً به اوج خود رسیده است. آلت کوین ها شروع به بیدار شدن می کنند، به این معنی که چرخش بازار از سوی بیت کوین به سمت آلت کوین ها شروع شده است.

کاهش تسلط بیت کوین می تواند به فعالان بازار هشدار دهد که یک رونق در بازار آلت کوین ها نزدیک است. چرا که سرمایه گذاران سرمایه خود را از بیت کوین به آلت کوین ها منتقل می کنند.

بر اساس داده‌های تریدینگ ویو – که سهم بیت‌کوین را از کل ارزش بازار کریپتوها اندازه‌گیری می‌کند – تسلط بیت‌کوین 53.90 درصد است، در هفت روز گذشته 1.75 درصد کاهش یافته است.

فعلا اگرچه آلت کوین ها رشد قابل توجهی نداشته اند اما با سقوط بیت کوین خیلی هم افت نکرده اند و این نشانه مثبتی است.

تسلط بیت کوین در حال کاهش است. اگر قیمت BTC به کاهش خود ادامه دهد، آلت کوین ها می توانند از این مزیت استفاده ی فراوانی کنند.

وقتی سرمایه ها از بیت کوین خارج شود سلطه این ارز بر بازار پایین می آید و سرمایه گذاران بیشتر به سمت آلت کوین ها که شامل میم کوین ها نیز می باشند تمایل پیدا میکنند.

با این حال، احساسات کنونی در بازار گمانه زنی ها مبنی بر شروع آلت سیزن را مورد تردید قرار میدهد. افزایش سطح ترس نشان دهنده عدم اطمینان بازار است و می تواند معامله گران را به سمت تخصیص مجدد دارایی ها به بیت کوین به جای دارایی های ریسکی تر سوق دهد. شاخص ترس و طمع کریپتو در تاریخ 1 می، یعنی 12 اردیبهشت، نشان دهنده بالاترین سطح ترس در بین سرمایه گذاران بازار کریپتو در سال جاری تا به امروز است.

بد نیست اشاره کنیم که نرخ بهره در جلسه دیشب فدرال رزرو، نرخ بهره آمریکا همان محدوده ۵.۵۰٪-۵.۲۵٪ ثابت ماند و این خبر مثبتی برای بازار کریپتو بود و باعث شد شاخص ترس و طمع به حالت خنثی بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *