آموزش های پایه

باتری در کیف پول تون کیپر برای تراکنش بدون کارمزد تون کوین

Rate this post

امروزه کیف پول های ارز دیجیتال متعددی وجود دارند که میتوانید به بازی های تپ تو ارن خود متصل کنید و سکه های خود را در آن نگهداری کنید و هر کدام قابلیت های متفاوتی دارند، برخی از این کیف پول ها باید سازگار با بلاکچین رمز ارزی باشند که آنرا هولد می کنید.
اما محبوب ترین کیف پول در حال حاضر تون کیپر (Tonkeeper) است و علت شهرت آن مربوط به نات کوین است که پس از لیست شدن در صرافی ها، بسیاری از کاربران نات کوین های خود را به کیف پول تون کیپر انتقال دادند. برای انتقال کریپتو های خود باید کارمزدی معادل توکن بومی بلاکچین کیف پول خود پرداخت کنید.
مثلا در کیف پول ترون باید کارمزد ترون پرداخت کنید، اما قابلیت هیجان انگیز این کیف پول محبوب باتری (Battery) است که میتوانید با شارژ کردن آن بدون نیاز به خرید توکن های دیگر کارمزد را به صورت اتوماتیک پرداخت کنید. در این مقاله نحوه فعال کردن باتری در کیف پول توکن کیپر و ویژگی های آن را بررسی میکنیم.

باتری در تون کیپر چه کاربردی دارد؟

قابلیت باتری در این کیف پول منحصر به فرد امکان انجام تراکنش و تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر شبکه تون را، بدون نیاز به پرداخت از طریق توکن فراهم میکند.

این به این معنی است که کاربرانی که نات کوین های خود را به این کیف پول انتقال دادند برای برداشت و تبدیل سکه های خود نیاز به پرداخت از طریق توکن ندارند و میتوانند با شارژ باتری کارمزد پرداخت کنند.در حال حاضر می‌توان ارزهای دیجیتال تتر، تون کوین و نات کوین را در کیف پول تون کیپر به باتری واریز و با آنها کارمزد تراکنش پرداخت کرد.

آموزش فعال کردن پرداخت کارمزد با باتری در تون کیپر

باتری یک قابلیت جدید در این کیف پول است و برای فعال کردن و استفاده از آن باید طبق دستورالعمل ها پیش بروید و بخش های مختلف آن را بشناسید، از تصاویر زیر استفاده کنید و مرحله به مرحله باتری تون کیپر را فعال کنید.

شارژ کردن باتری کیف پول Ton keeper

زمانی میتوانید از بخش باتری استفاده کنید که موجودی تون کوین کیف پول شما صفر باشد اما بخواهید ارز دیجیتال دیگری مثل تتر (USDT) یا دیگر ارزها را به کیف پول شخص دیگر یا صرافی ارز دیجیتال انتقال دهید.

1️⃣وارد بخش “تنظیمات” کیف پول تون کیپر شوید.

2️⃣گزینه “باتری “را انتخاب کنید.

3️⃣از بین نات کوین، تتر و یا تون یک توکن را برای تامین شارژ باتری انتخاب کنید.

نحوه شارژ باتری کیف پول تون کیپر

پرداخت کارمزد در کیف پول تون کیپر 

پس از شارژ کردن باتری به صورت خودکار برای انتقالات کارمزد از حساب شما کم میشود و به شما پیامی نمایش میدهد اما برای نهایی کردن تراکنش خود فقط روی ارسال ( confirm and send )بزنید، در قسمت  هزینه تراکنش هزینه برای شما رایگان (free/paid with battery )نمایش داده میشود.

برای هر تراکنش چقدر باتری را شارژ کنیم؟

وقتی وارد بخش تنظیمات باتری یا battery setting شوید به شما نمایش میدهد که برای انتقال چقدر شارژ احتیاج دارید.

  • برای تبدیل توکن (swap) مقدار شارژی که نیاز دارید  توکن های غیرقابل تعویض nft مقدار شارژ لازم دارید.
  • برای انتقال عادی توکن هم 10 شارژ نیاز دارید.

تنظیم دستی مقدار شارژ برای تراکنش در کیف پول تون کیپر

توجه داشته باشید که باید باتری را حداقل 10 درصد شارژ کنید تا بتوانید انتقال دهید. وقتی وارد برنامه شوید به طور پیشفرض به شما انتخاب هایی برای شارژ نمایش میدهد، شما میتوانید از گزینه ها انتخاب کنید که معادل آن زیر درصد شارژ باتری نوشته شده یا می توانید برای تنظیم دستی و دلخواه گزینه other را انتخاب کنید.

1️⃣انتخاب گزینه “other

2️⃣تعیین مقدار توکنی که می خواهید انتقال دهید ( درصد شارژ باتری برای شما مشخص میشود).

3️⃣انتخاب گزینه “continue

4️⃣توضیحات تراکنش را چک کنید که درست باشد و فلش را به سمت راست بکشید و سپس رمز کیف پول خود را وارد کنید.

آموزش بازیابی شارژ باتری در تون کیپر

اگر جزییات تراکنش را چک نکردید و یا مشکلی در شارژ باتری وجود داشت، یا حتی پشیمان شدید، خوشبختانه امکان بازیابی شارژ باتری در این کیف پول  وجود دارد.

1️⃣وارد تنظیمات باتری شوید و گزینه “charge history” را در پایین صفحه پیدا کنید.

2️⃣در صفحه با شده روی گذینه جزییات یا “detail” کلیک کنید.

🔹در ادامه صفحه ای برای شارژ مجدد یا refill و گزینه ی دیگری در همان صفحه به نام available for swap یعنی مقدار شارژ شما برای انتقال مشخص میشود.

3️⃣گزینه برگشت شارژ یا “return charge” را بزنید.( این کار کارمزد از شما کم میکند.)

1️⃣در صفحه باز شده جدید به شما پیغامی جهت بازیابی شارژ باتری نشان میدهد، در این مرحله کمی صبر کنید و سپس روی گزینه “cancel “بزنید.

2️⃣در بخش charge history یا تاریخچه شارژ شما گزینه ی تحت عنوان”pending ” یا همان در حال لود شدن نمایش داده میشود.

3️⃣وقتی گزینه canceled به شما نمایش داده شد یعنی شارژ باتری به شما برگشت داده شده و با رفرش کردن صفحه می توانید آن را ببینید.

جمع‌بندی

باتری یکی از قابلیت‌های جذاب و به‌شدت کاربردی در کیف پول تون کیپر است. با استفاده از باتری دغدغه کاربران شبکه تون کوین برای پرداخت کارمزدهای تراکنش‌ها تا حد زیادی برطرف می‌شود.

فقط توجه داشته باشید که نیاز نیست بیش از اندازه باتری خود را شارژ کنید و بسته به استفاده خود از کیف پول این کار را انجام دهید. با این حال، اگر زمانی قصد بازیابی موجود باتری را داشتید، میتوانید از توضیحات مقاله استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *