تحلیل بازار

جهش قیمت در ارزهای دیجیتال TON، AVAX، KAS و XMR با رسیدن بیت کوین به 62500

5/5 - (1 امتیاز)

قیمت بیت‌ کوین طی هفته به زیر 60,000 دلار سقوط کرد، اما سطوح پایین‌تر خریدارانی را جذب کرد که تلاش می‌کنند روند بهبود را آغاز کنند.

بیت‌کوین در محدوده 56,552 تا 73,777 دلار گیر کرده است، که نشان‌دهنده نبرد بین گاوها و خرس‌هاست. پیش‌بینی جهت شکست با اطمینان سخت است.

بنابراین، معامله‌گران ممکن است یا در این محدوده معامله کنند یا منتظر شکست بمانند تا شرط‌های بزرگ‌تری را تعیین کنند.

سرمایه‌گذاران در مورد حرکت قیمتی آینده بیت‌کوین اختلاف نظر دارند. مدیرعامل سابق پی‌پال، پیتر تیل، معتقد است که بیت‌کوین در افزایش قیمت جای زیادی ندارد.

او در مصاحبه با CNBC گفت

ممکن است قیمت بیت‌کوین کمی افزایش یابد، “اما این یک مسیر ناپایدار و پرنوسان خواهد بود.”

داده‌های روزانه بازار ارزهای دیجیتال
داده‌های روزانه بازار ارزهای دیجیتال

در مقابل، تریدر محبوب BitQuant نسبت به بیت‌کوین خوش‌بین است. او در یک پست در X گفت که مدل بیت‌کوین او هر بار که اجرا می‌شود به یک هدف 95,000 دلاری اشاره می‌کند.

سقوط بیت‌کوین به سمت 60,000 دلار باعث افزایش فروش در چندین آلت‌کوین شده است، اما تعدادی از آنها از این روند مستثنی بوده‌اند.

پنج ارز دیجیتالی که در نمودارها قوی به نظر می‌رسند

تحلیل قیمت بیت کوین

گاوهای بیت‌کوین در چند روز گذشته توانسته‌اند سطح 60,000 دلار را حفظ کنند اما در تلاش برای افزایش قیمت به بالای 62,500 دلار با مشکل مواجه هستند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزولی ($63,651) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی نشان می‌دهند که خرس‌ها در موقعیت برتر قرار دارند.

اگر حمایت 60,000 دلار شکسته شود، جفت BTC/USDT می‌تواند به 56,552 دلار سقوط کند. انتظار می‌رود که خریداران با تمام قدرت از این سطح دفاع کنند زیرا در غیر این صورت ممکن است جفت به 50,000 دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر قیمت افزایش یابد و به بالای 62,500 دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. در این صورت، جفت می‌تواند به مقاومت حیاتی در 64,602 دلار و به دنبال آن به 70,000 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار 4 ساعته بیت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) در نمودار 4 ساعته در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت به بالای 62,500 دلار برسد، نشان‌دهنده آغاز یک بهبود قوی خواهد بود. جفت می‌تواند تلاش کند تا به 64,602 دلار برسد.

اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن قیمت زیر 20-EMA خواهد بود. این می‌تواند درها را برای سقوط به حمایت حیاتی در 60,000 دلار باز کند. اگر این سطح شکسته شود، جفت ممکن است به 58,402 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت تون‌کوین (Toncoin)

تون‌کوین (TON) در تلاش است تا بالاتر از 7.67 دلار باقی بماند، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (7.43 دلار) لغزش کند.

نمودار روزانه قیمت تون
نمودار روزانه قیمت تون

میانگین متحرک نمایی (Moving Averages) به سمت بالا و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می‌دهد که مسیر کم‌مقاومت‌تر به سمت بالاست.

اگر گاوها جفت TON/USDT را به بالای 7.67 دلار ببرند، رالی ممکن است مقاومت حیاتی 8.29 دلار را مجدداً تست کند. اگر این سطح شکسته شود، جفت ممکن است تلاش کند تا به 10 دلار برسد.

این دیدگاه مثبت در نزدیک‌ترین زمان با شدت تغییر مسیر می‌تواند از بین برود اگر قیمت به شدت پایین بیاید و زیر 6.60 دلار بشود. این عمل به‌انجام رساندن الگوی سر و شانه خرسی خواهد بود که هدف آن 4.91 دلار است.

نمودار 4 ساعته تون کوین
نمودار 4 ساعته تون کوین

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که گاوها در نوسانات به سمت میانگین متحرک نمایی 50 (50-SMA) خریداری می‌کنند.

اگر قیمت به بالای 7.67 دلار افزایش یابد و مستمر شود، جفت ممکن است سفر خود را به سمت 8.29 دلار شروع کند.

با این حال، خرس‌ها احتمالاً به آسانی تسلیم نخواهند شد و در سطح 7.87 و دوباره در 8.1 دلار چالش قوی ایجاد خواهند کرد.

نشانه اول ضعف شکست و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی 50 خواهد بود که نشان‌دهنده فروش توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت است.

جفت ممکن است به 7 دلار و سپس به 6.77 دلار افت کند. انتظار می‌رود که خریداران به شدت در محدوده بین 6.66 تا 6.77 دلار دفاع کنند.

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

خریداران در تلاش هستند تا آوالانچ (AVAX) را به بالای مقاومت بالایی 29 دلار برده و یک بازسازی قوی را آغاز کنند.

نمودار روزنه آوالانچ
نمودار روزنه آوالانچ

حرکت به سمت بالا در مقابل مقاومت 29 دلار روبه‌رو است، اما نشانه مثبت این است که خریداران از زمین به خرس‌ها نمی‌دهند.

این نشان می‌دهد که گاوها فشار خرید خود را حفظ می‌کنند که احتمال شکستن از بالای مقاومت را افزایش می‌دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت AVAX/USDT می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-day SMA) که در سطح 32.78 دلار است، صعود کند.

به عکس اگر قیمت از سطح فعلی به شدت به پایین بیاید، این نشان می‌دهد که خرس‌ها سطح 29 دلار را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. در این صورت، جفت ممکن است دوباره به پایین‌ترین قیمت روز 24 ژوئن (23.51 دلار) بازآزمایی کند.

نمودار 4 ساعته قیمت آوالانچ
نمودار 4 ساعته قیمت آوالانچ

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که جفت در تلاش است تا الگوی شانه و سر در برعکس (Inverse H&S) را شکل دهد که با شکستن و بسته شدن قیمت بالای 29 دلار کامل می‌شود.

در این صورت، جفت ممکن است به هدف الگوی 34.50 دلار شروع به رالی کند.

به‌طور مخالف، اگر قیمت به سمت پایین ادامه یابد و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) شکسته شود، این نشان‌دهنده برداشت سود توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت خواهد بود.

در این صورت، جفت ممکن است به میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-SMA) و در نهایت به سطح 23.51 دلار سقوط کند.

تحلیل کاسپا (KAS)

کاسپا (KAS) در تاریخ 29 ژوئن، با افزایش قابل توجهی به بالای مقاومت بالایی 0.19 دلار رسید و بسته شد، که الگوی فنجان و دسته را کامل کرد.

نمودار روزانه قیمت کاسپا
نمودار روزانه قیمت کاسپا

میانگین متحرک نمایی به سمت بالا و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه خرید بیش از حد، نشان می‌دهد که گاوها در کنترل هستند.

اگر خریداران قیمت را بالای 0.19 دلار حفظ کنند، جفت KAS/USDT ممکن است مرحله بعدی رالی را شروع کند. جفت ممکن است به 0.24 دلار صعود کند و به هدف الگوی 0.28 دلار برسد.

در صورت دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی به شدت به پایین بیاید و زیر 0.19 دلار شکسته شود، این نشان می‌دهد که شکست اخیر ممکن است یک دام خرسی بوده باشد.

این ممکن است باعث کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-day EMA) که در سطح 0.16 دلار است، شود.

نمودار 4 ساعته قیمت کاسپا
نمودار 4 ساعته قیمت کاسپا

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش کردند با کشیدن قیمت زیر 0.19 دلار، گاوهای پرشور را به دام بیندازند

اما خریداران مقاومت خود را حفظ کردند. گاوها سعی می‌کنند از مزیت خود سوءاستفاده کنند و قیمت را به 0.22 و سپس به 0.24 دلار ببرند.

زمان برای خرس‌ها تمام می‌شود. اگر می‌خواهند بازگشتی داشته باشند، باید به سرعت قیمت را زیر سطح شکست 0.19 دلار و سپس میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) کشیده‌اند.

این ممکن است آغاز یک لیکویدیشن طولانی را به همراه داشته باشد که جفت را به میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-SMA) کشاند.

تحلیل مونرو

مونرو (XMR) با نشان دادن قیمت 171 دلار در حال تلاش برای جلوگیری از افت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-day EMA) با قیمت 165 دلار است

که نشان می‌دهد که احساسات به سمت خریدگرانه تغییر کرده و معامله‌گران در نزولات خرید می‌کنند.

نمودار روزانه قیمت مونرو
نمودار روزانه قیمت مونرو

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-day EMA) که به طور مسطح است و شاخص قدرت نسبی (RSI) که به تازگی بالای میانه قرار دارد، نشان می‌دهد که خرس‌ها دست خود را از دست می‌دهند.

اگر قیمت به بالای 172 دلار برسد، جفت XMR/USDT ممکن است به مقاومت سخت در سطح 180 دلار و سپس به 190 دلار رالی کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی به پایین بیاید و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شود، این نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند.

این می‌تواند منجر به فروپاشی جفت به سمت میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-day SMA) با قیمت 155 دلار شود. شکست و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه، مزیت را به طرف خرس‌ها کج کند.

نمودار 4 ساعته قیمت مونرو
نمودار 4 ساعته قیمت مونرو

میانگین‌های متحرک یک ارتباط مثبت (Bullish crossover) را کامل کرده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار 4 ساعته در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد که گاوها مزیت دارند.

در سطح 172 دلار مقاومت کوچکی وجود دارد، اما احتمالاً می‌توان آن را از بین برد. جفت می‌تواند سپس به سمت بالا به سوی 180 دلار پیشرفت کند.

این دیدگاه خوش‌بینانه در نزدیک‌ترین زمان ابطال می‌شود اگر قیمت به پایین بیاید و زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-SMA) شکسته شود.

در این صورت، خرس‌ها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ناحیه پشتیبانی 160 تا 156 دلار بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *