تحلیل بازار

5 ارز برتر با احتمال پامپ این هفته (24 اردیبهشت) با تحلیل تکنیکال

5/5 - (1 امتیاز)

در حال حاضر بیت کوین در حال طی کردن یک دوره ی کوتاه مدت نزولی یا بی روند است و فعلا نشانه ای از صعود بیت کوین نیست. اما ارزهای نام برده شده می توانند پتانسیل خود را ثابت کنند و طی یک رشد صعودی تریدرها را شگفت زده کنند. در این پست به بررسی سیگنال های صعودی هرکدام میپردازیم.

بیت کوین نتوانست رالی بهبودی را در این هفته حفظ کند و این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و قرار است از این رالی برای فروش استفاده کنند.پیش بینی شده است که بیت کوین در مسیری قرار دارد که هفته را با ضرر بیش از 4 درصدی به پایان برساند. هر چه قیمت به 60000 دلار نزدیک‌تر بماند، احتمال سقوط و نزول بیت کوین بیشتر می‌شود.

با این حال، تحلیلگران همچنان نسبت به عملکرد قیمت در چرخه پس از هاوینگ خوشبین هستند. به گفته تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری Cane Island:

بیت کوین می تواند در 9 ماه آینده به بین 175000 تا 350000 دلار برسد. پترسون در یک پست توییتر هشدار داد که این بازار صعودی در ژانویه 2025 به پایان خواهد رسید.

علیرغم بی روندی قیمت بیت کوین، شرکت های مالی سنتی از قبل تعیین شده بیت کوین را به لیست خود اضافه کرده اند. جی پی مورگان چیس و ولز فارگو در پرونده 10 می خود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گزارش دادند که در بررسی ها وجوه قابل معامله بیت کوین را در برخی از این شرکت های سنتی پیدا کرده اند.اگرچه مقدار بیت کوین موجود کم است، اما به نظر می رسد این اقدام گامی در مسیر درست باشد.

آیا فعالیت محدود بیت کوین تمرکز سرمایه گذاران  را به بازار آلتکوین ها تغییر خواهد داد؟

تحلیل قیمت بیت کوین

گاوها با موفقیت از سطح 59600 دلار بیت کوین دفاع کردند. اما نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (62650 دلار) برسانند. گاوها و خرسها هردو در تلاشند بازار را به دست بگیرند.

شیب متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است. اگر سطح 59600 دلار شکست بخورد، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند به پایین‌ترین سطح روزانه یعنی 56552 دلار در اول ماه می برسند. انتظار می‌رود این سطح خریداران را جذب کند، اما در صورت برتری خرس‌ها، این جفت ارز ممکن است تا سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی یعنی تا مرز 54298 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از روند نزولی جلوگیری کنند، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت ارز می تواند تا 67250 دلار افزایش یابد. خریداران برای شروع یک رالی تا 73777 دلار باید از پس این موانع بر بیایند.

واگرایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه در نمودار 4 ساعته در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. سطح حمایت در این روند نزولی بازار 59600 دلار پیش بینی می شود. اگر این سطح شکسته شود، ممکن است فروش افزایش یابد و جفت ارز به 56552 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه ساده باشد، نشان می‌دهد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. این جفت ارز ممکن است به 63500 دلار و بعداً به 65500 دلار افزایش یابد. صعود به بالاتر از این سطح مقاومت نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

با این حال، تحلیلگران همچنان نسبت به عملکرد قیمت در چرخه پس از نصف شدن خوشبین هستند. به گفته تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری Cane Island Alternative Advisors، بیت کوین می تواند در 9 ماه آینده به «بین 175000 تا 350000 دلار» برسد. پترسون در یک پست توییتر هشدار داد که “این بازار صعودی در ژانویه 2025 به پایان خواهد رسید.”

تحلیل قیمت تون کوین

تون کوین (TON) تلاش کرده است تا از سطح مقاومت فوری 7.23 دلار بالاتر برود، اما خرس‌ها همچنان پابرجا هستند و کنترل بازار را در دست دارند.

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آنها اجازه نداده اند قیمت به کمتر از 7.23 دلار سقوط کند. این چشم انداز صعود به بالای 7.23 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارزTON/USDT می تواند از سطح مقاومت 7.67 دلار عبور کند و این سطح مقاومت را به چالش بکشاند

در میانگین متحرک یک سطح حمایت پیش بینی میشود. شکست و بسته شدن زیر این حمایت نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است برای چند روز بین 4.72 تا 7.67 دلار تثبیت شود.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و شاخص قدرت نسبی RSI نزدیک به محدوده خرید بیش از حد در نمودار 4 ساعته است که نشان می دهد گاوها کنترل بازار را در دست دارند. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای 7.23 دلار موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند.

برعکس، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر آنها این کار را انجام دهند، نشان می دهد که خرس ها به شدت از سطح بالای مقاومت بالایی  دفاع می کنند. در این شرایط ممکن است جفت ارز به زیر میانگین 50 روزه (50-SMA) سقوط کند.

تحلیل قیمت رندر توکن

رندر توکن (RNDR) در 5 ماه می بالاتر از میانگین متحرک شکست و نشان داد که فاز اصلاحی ممکن است در حال پایان باشد.

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا رالی بهبودی را در نزدیکی مقاومت بالای 12 دلار متوقف کنند، اما گاوها این اجازه را ندادند و نگذاشتند بازار کریپتو از دستشان خارج شود. این نشان می دهد که ارزهایی که دیپ شده اند در حال خرید هستند. میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها آن را در کنترل دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از متحرک نمایی 20 روزه (9.59 دلار) بازگردد، احتمال افزایش قیمت تا بالای 12 دلار پیش بینی میشود. ممکن است جفت ارزRNDR/USDT  به 13.83 دلار برسد. این دیدگاه خوشبینانه در کوتاه مدت در صورت کاهش قیمت و شکسته شدن به زیر میانگین متحرک باطل خواهد شد.

خرس ها سعی می کنند این جفت ارز را به زیرمتحرک نمایی 20 روزه(20-EMA ) برسانند. اگر آنها موفق شوند، حرکت صعودی کوتاه مدت تضعیف می شود و ممکن است این جفت ارز به زیر میانگین متحرک 50 روزه (SMA 50) سقوط کند. این سطح می تواند خریداران را جذب کند، اما ممکن است مجبور شوند زیر میانگین متحرک(20-EMA ) بفروشند. اگر 50-SMA شکسته شود، سطح توقف بعدی احتمالا 9.50 دلار خواهد بود.

اگر خریداران بخواهند هولد کنند، باید از میانگین متحرک نمایی (20-EMA) دفاع کنند و قیمت را تا بالاتر از مقاومت 12 دلاری هدایت کنند.

تحلیل قیمت پپه

در چند روز گذشته قیمت پپه  به طور پیوسته بهبود یافته است که نشان دهنده خرید پایدار در سطوح پایین تر است.

پرایس اکشن(سطوح عرضه و تقاضا) یک الگوی سر و شانه معکوس تشکیل داده است که با شکست کامل می شود و بالای 0.0000092 دلار بسته می شود. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط گردن حفظ کنند، جفت ارزPEPE/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. هدف الگوی راه اندازی صعودی 0.0000145 دلار است.

میانگین متحرک احتمالاً به عنوان یک تکیه گاه قوی در هنگام عقب نشینی عمل می کند. اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال خرید در قیمت پایین هستند. اگر حمایت 0.0000060 دلار شکست بخورد، روند جریان ارز پپه در کوتاه مدت منفی خواهد شد.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز، از میانگین متحرک حمایت می کند، که نشان می دهد گاوها به شدت از سطوح دفاع می کنند. خریداران باید بر مانعی که  بالای سطح  0.0000092 دلار وجود دارد غلبه کنند تا سود به دست آورند.

اگر قیمت پایین تر شود و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می دهد که بازار تحت فرمان خرس هاست. سپس قیمت می تواند به سطح حمایت 0.0000076 دلار برسد که احتمالا شاهد خرید قوی توسط گاوها خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارویو

ارویو(AR)Arweave در چند روز گذشته  به تدریج صعود کرده است که نشان دهنده تقاضای قوی گاوها است.

شیب متحرک نمایی 20 روزه، 36 دلار و RSI بالای 61 نشان می دهد که گاوها دارای برتری هستند. جفت ارزAR/USDT می تواند به مقاومت سربار 47.51 دلار برسد، سطح مهمی که باید مراقب آن بود. اگر گاوها قیمت را بالاتر از این مقاومت قرار دهند، احتمالاً جفت ارز به سمت 52 دلار و سپس 68 دلار افزایش می یابد.

این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل می‌شود، اگر این جفت از میانگین‌های متحرک پایین بیاید. این می تواند جفت را به 26.50 دلار برساند.

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در هنگام عقب نشینی در میانگین متحرک 50 روزه (50-SMA) پشتیبانی می شود. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به 45 دلار و بعداً به 47.51 دلار برسانند. انتظار می رود فروشندگان با قدرت از این منطقه دفاع کنند زیرا اگر در تلاش خود شکست بخورند، جریان صعودی می تواند افزایش یابد.

په په

میانگین متحرک 50 روزه (50-SMA) در این سطح حمایت قرار دارد و نشان میدهد که جریان قرار است نزولی شود. اگر این سطح کاهش یابد، جفت ارز ممکن است به 36 دلار و تا 34 دلار سقوط کند. ممکن است قیمت از این منطقه بازگردد، اما احتمالاً با فروش در زیر متحرک نمایی (20-EMA ) مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *